T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Röövel õigustas end heasoovlikkusega

Risto Berendson
, reporter
Facebook
Comments
Logistikafirmas töötanud Denis Kozakile mõisteti kohtus lühimenetluse käigus kuueaastane vangistus, millest tal tuleb reaalselt ära kanda neli aastat.
Logistikafirmas töötanud Denis Kozakile mõisteti kohtus lühimenetluse käigus kuueaastane vangistus, millest tal tuleb reaalselt ära kanda neli aastat. Foto: Peeter Langovits

Prostituute röövinud Denis Kozak võiks kandideerida aasta rumalaimaks kurjategijaks. Mida muud arvata röövlist, kes võtab ohvritega ühendust isiklikult telefonilt ja jätab kuriteokohale maha terve DNA panga – kasutatud kondoomid ja suitsukonid.

Kozak arvas, et jääb tabamatuks. Ta lootis, et lõbunaised ei soovi pöörduda politseisse. Arvestades, et ta ühele ohvrile andis sõna otseses mõttes elu keretäie ja peksis kaheksandat kuud raseda naise veriseks, oli see sulaselge naiivsus.

Umbes kaks nädalat pärast esimest röövi võeti Kozak kinni. See juhtus täpselt õigel hetkel – siis, kui Kozaki kuritegelikust käitumisest oli saamas muster. Nagu noormees hiljem väitis, ajendas teda röövidele üllas soov – näidata lõbutüdrukutele, et nende töö ei ole turvaline ja nad peaksid naasma pereväärtuste juurde.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles