Sisukord
Arvamus
Postimees
06.07.2020
Estoonlased lahkavad Aivar Mäed tabanud süüdistuste tagamaid (12) Eesti Eesti lühiuudised Riigikogu koguneb arutama töölubade pikendamist (1) Martin Helme lubab uut tooni Riigikülasse tulekivi tooma Majandus Majanduse olukord on halb, aga tulevik pakub lootust Majanduse lühiuudised Suur edetabel: need on Eesti investorite lemmikaktsiad Aasia majanduste taastumine läheb hapralt Välismaa Uued viiruskolded sunnivad tuhanded inimesed koduseinte vahele Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Noori rõhub stress ja ühiskondlik surve (1) Doonau delta traditsiooniline eluviis taandub mootorimüra ees Arvamus Peatoimetaja Mart Raudsaar: ajakirjandus ei ole kohus (3) Juhtkiri: EKRE ujub jõuliselt vastuvoolu (8) Juku-Kalle Raid: dalai-laama juubelil on paras meenutada, et ükski autoritaarne suurriik ei ole lihtsalt niisama altruistlik Raimond Kaljulaid: kuidas toetada maaomavalitsusi? (1) 5. juuli 1940: valimisetendus algab Kultuur Kapitalist astub kirikusse ja küsib: «Palju maksab?» Elab veel funk Kultuuri lühiuudised Kas on kerge olla noor?* Sport Tänak meelitas Viru rallile oodatust rohkem pealtvaatajaid Spordi lühiuudised Karistused rikkusid Hamiltoni nädalavahetuse Flora võidutses, Trans kurvastas, Paide rõõmustas Tartu Piret Bristol: muutuste arhitektid Ott Kiens: roheline orav Tartu linnapildis Parkide elurikkuse projekt ei taotlegi harjumuspärast ilu Autovabaduse puiestee avanes rõõmsalt ja rahvarohkelt Tartu lühiuudised Koroonaepideemiajärgne aeg hoiab kliinikumi töötajad valvel (3) Värvika ajalooga Kavastu jõeparv sai uue kuue Meelelahutus Koomiks Sudoku

Indrek Mustimets: maailma ägedaim pidu

6 min lugemist
Indrek Mustimets FOTO: Sille Annuk

Maailma ägedaim pidu peabki kirgi tekitama. Laulupeod on alati tekitanud vaidlusi – tüüpilistest süüdistustest ja vastuväidetest neile kirjutab Tartu Ülikooli kammerkoori president Indrek Mustimets.

Tellijale Tellijale

Ei ole vist möödunud üldlaulupidu, mis ei oleks tekitanud vaidlusi, rahulolematust ning mõnikord ka möödarääkimisi. Eks hea peo tunnus olegi, et selle paremaks muutmise nimel püütakse oma seisukohtade eest seista ning kirgi õhutada. Üks kiretu pidu ei ole aga õige pidu. Nii ka seekord.

Peamiselt on tõstatunud kolm mureteemat (omavahel öeldes on need päevakorras olnud juba 145 aastat). Esiteks kooride ettelaulmised ja laulupeole mahtumine. Teiseks küsimus, kas laulupidu on kvaliteetne koorikontsert või Eesti rahva pidu ja/või mõlemad koos, ning kolmandaks, mida kujutab endast koori- ja laulupeoliikumine.

04.07.2020 06.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto