Sisukord
Arvamus
Postimees
04.04.2020
Eesti Lootuskiiri on, imeravi veel mitte Koroona alistas särasilmse rahva­tantsija Linnahalli korrastamine lükkub teadmata ajaks edasi (3) Koroonakriis sundis testitulemused liikuma reaalajas Siseministeerium maksab juhtidele kopsaka preemia (12) Haige mees sai ravile pärast inimese ründamist Majandus Mari portfell kukkus koroonakriisiga miinusesse (6) Koroonakriisi võimalik võitja Marati juht: saan hakkama ka masina ja leti taga! Välismaa New Yorgis sunnitakse tööle ka koroonahaiged meedikud (1) Stoltenbergi sõnul jätkab NATO Baltimaade kaitsmist nagu alati (6) Raport soovitab harjutada vägede Baltimaadesse toomist (1) Lawrence: raudteel liigub sõjatehnika kiiremini (1) Hodges: Venemaa ei mõtle «sõjas» või «ei ole sõjas» (1) Arvamus Juhtkiri: kiire toiduabi väldib nakatumist Nädala nägu ⟩ Raskete kohtade hirm Piiride nihutajad Komandör kaotas närvi (6) Õige inimene õiges kohas (1) Sport Ville Arikese kolumn: koroonakriis näitab ära sportlaste sisu POSTIMEHE EKSKLUSIIV ⟩ Läti mitmevõistleja rühib Kirdi imelise tööeetika ja eestlaste professionaalsuse abil tagasi tippu Merendus Ehitusloata kaldakindlustus annab Kloogaranna suvilale lisaaega (16) Tallinn Linnahalli korrastamine lükkub teadmata ajaks edasi (3) AK Kaido Kama: õppetunnid, millest ei õpita (29) Mikael Raihhelgauz: põimsus peab edasi kasvama «Koroona» naabrid Kaupo Vipp: teame, aga ei usu (3) EÜS 150: inime on mõõt! (1) Õpetlik isolatsiiniajastu lauamängu Nupukoroona Kunst sinu ümber. Peidetud lugude jutustaja Jaanus Samma (1) Poola suurkuju ja eeskuju NÄDALA PLAAT: Reisialbumid Tallinnast Los Angelesse, Göteborgist Ühendkuningriiki Plaat, mis vaatab mööda (2) Juurikas. Minu eriolukorra päevik Arter Arter ⟩ Suur sõda meditsiini lipulaeva pardal: miks pidi kliinikumijuht ootamatult lahkuma? (19) Kõik lõpeb kord... aga millal? (1) Kohutav reis: avalik rööv ja kriminaalist prints (5) Hiina pikksilm. Huawei P40 Pro: kas saame hakkama Google‘ita? (1) Linn ja auto. Sõiduproov Volkswageni väikse elektrikaga (2) Marati juht: saan hakkama ka masina ja leti taga! Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Birgitta Ots: palgalõhest – ausalt ja avameelselt

2 min lugemist
Birgitta Ots FOTO: Erakogu

See väike mõtteavaldus on pühendatud nii meestele kui ka naistele – meile kõigile, olenemata vanusest, haridustasemest ja ideaalidest. 10. aprill oli järjekordne sümboolne päev, suurendamaks meie väikese konnatiigi teadlikkust naiste positsioonist ühiskonnas. Sellel päeval tähistatakse võrdse palga päeva. Kuid 10. aprillil see nõnda kriitiline ja tähtis teema uudistekünnist ei ületanud.

Tellijale

Küsimus ei olegi niivõrd selles, kas meil on vaja sellist tähtpäeva, vaid pigem selles, kas me ka reaalselt, oma igapäevaelus seda endale teadvustame. Olgem ausad, palgalõhe – naiste ja meeste sissetuleku erinevuse –sügavama sisuni jõuame harva. Kõige kriitilisem pole siinkohal isegi mingi konkreetne summa. Probleem on meie ühiskonna sees. Sest ebavõrdsed palgad ei ole sisse kirjutatud meie seadustesse – need on kujunenud ühiskonna enesetunnetusest.

Siin võib esile tuua palju aspekte. Ja tuuaksegi. Põhilised argumendid, põhjendamaks palkade ebavõrdsust, on küllaltki pragmaatilised. Targad inimesed räägivad meile naiste vähesest riskijulgusest. Olen kuulnud korduvalt isegi seda, et tegemist on pseudoprobleemiga, sest uuringud mõõdavad vaid ametlikult töötavate inimeste palka. Et reaalsus on tegelikult see, et mehed on valmis töötama «mustalt» ning nõnda suur tuleb palgalõhe vaid seetõttu, et me ei mõõda mitteametlikult tööl käivate meeste tasu. Võimalik, et see argument pole isegi vale. Tõepoolest, statistikast näeme, et naised on üldpildis kõrgemalt haritud kui mehed. Ning äkki ongi tegemist pseudoprobleemiga. Kuid see pole siinkohal sugugi oluline. Oluline on see, et oleme jõudnud Eestis niikaugele, et vajame eraldi päeva, teadvustamaks meeste-naiste palgalõhet ning ebavõrdsust meie kogukonnatunnetuses.

03.04.2020 05.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto