Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Juhtkiri: haamriga kruvi seina lüüa on rumalus

2 min lugemist
FOTO: Urmas Nemvalts

Eile, võrdse palga päeval, tõmmati uuesti tuurid sisse meeste-naiste palgaerinevuse küsimusele. Neil poliitikutel ja spetsialistidel, kes sel teemal seisukoha avaldamise ette võtsid, on osaliselt õigus ja osaliselt ei ole ka.

Tellijale

Tõsi on see, et Eestis on meeste ja naiste sissetulekute vahel lubamatult suur lõhe. Tõs­i on see, et kui probleem maha vaikida, pole lootustki selle lahenemisele. Kuid mida ei pakutud – ja mida ei ole pakutud kõigi nende aastate jooksul, kui teema on jutuks olnud –, on asjalikud lahendused. Neid ei saagi sündida, sest ammendavaid uuringuid palgalõhe põhjustest Eestis ei ole olemas.

Küsimus ei ole võimekuses selliseid uuringuid läbi viia ja ilmselt mitte ka võimekuses selleks raha leida. Et isegi teema kõige suuremad eestkõnelejad ei ole selliste uuringute tellimist vajalikuks pidanud, kõneleb pigem mugavast viisist teemat üleval hoida kui vajadust sellele lahendusi pakkuda.

31.03.2020 01.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto