P, 5.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kapo peab aastaraamatust kustutama Yana Toomi puudutavad laused

Kapo peab aastaraamatust kustutama Yana Toomi puudutavad laused
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Riigikogu liige Yana Toom.
Riigikogu liige Yana Toom. Foto: Andres Haabu

Tallinna ringkonnakohus rahuldas eile osaliselt riigikogu keskerakondlasest liikme Yana Toomi kaebuse ja kohustas kaitsepolitseiametit katma kinni osa lauseid oma digitaalses veebis olevas aastaraamatus.

Ringkonnakohus tühistas Tallinna halduskohtu 2012. aasta novembri otsuse, millega kohus jättis Toomi kaebuse rahuldamata, teatas ringkonnakohtu pressiesindaja.

Kohus kohustas kaitsepolitseiametit kustutama või katma kinni 12. aprillil 2012 avaldatud digitaalses aastaraamatus sisalduvad laused: «Üleminekuvastase tegevuse võttis 2011 Riigikogu valimiste eel enda peale Tallinna abilinnapea haridus- ja kultuuriküsimustes Yana Toom. Koostöös Venemaa kaasmaalaspoliitikas osaleva Inimõiguste Teabekeskusega survestati Tallinna vene koole esitama linnavolikogule taotlusi jätkamaks vene õppekeelega ka pärast 2011. a 1. septembrit, mil venekeelsed gümnaasiumid pidid õpetama 60 protsenti õppeainetest eesti keeles.»

Märksõnad
Tagasi üles