L, 3.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Peagi 100 000 kasutajat

Kalev Aasmäe
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Foto: Pm

Aasta teine pool tuleb mobiili­operaatoritele põnev aeg – suve keskpaigaks on Tele2 viimase teenusepakkujana katnud pea kogu Eesti oma 4G-võrguga ning hakkab sarnaselt konkurentidega pakkuma neljanda põlvkonna mobiilsidet ka nutitelefonidele. Tarbijatele tähendab see suuremat valikuvõimalust ning kuna 4G-toega nutitelefonid koguvad operaatorite kinnitusel uute seadmete ostjate seas üha rohkem populaarsust, peaks aasta lõpuks 4G-võrgu kasutajate arv Eestis lähenema 100 000-le.

Konkurentsiameti andmetel pakkusid EMT, Tele2 ja Elisa eelmise aasta neljandas kvartalis mobiilse andmeside pakette kokku 654 442 lõppkasutajale, 4G moodustas sellest vaid 11 protsenti ehk kokku oli neljanda põlvkonna mobiilsidel 71 221 kasutajat.

«See näitab, et inimesed mobiilset internetti ikka kasutavad, aga kõige uuema peale veel hammas ei hakka,» kommenteeris Tele2 tootejuht Kristjan Viilmann.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles