Sisukord
Arvamus
Postimees
26.05.2020
Maasikakasvatajad paljastavad tööjõu leidmise tegeliku takistuse (43) Eesti Koroonaäpp võib valmida jaanipäevaks Eesti laeva meeskonnal avastati koroonaviirus Eesti lühiuudised Vabaerakond ja Elurikkuse Erakond panevad valimisteks seljad kokku (1) Saatuslikud tunnid, mis nõudsid Leito elu (1) Fotojahi saak: kohevast karust uhkes kuues lutikateni Majandus Põhimõtteline vaidlus võib kaasa tuua ajaloolise pöörde (2) Majanduse lühiuudised Eesti lennunduses algas koondamine (1) Välismaa Kohalik vaade ⟩ Kriis kütab pingeid Hispaania ühiskonnas ja poliitikas KOMMENTAAR. «Detailide pärast muretseme homme»-kõnelused kulgevad vanal kursil Ühendriigid hoiatasid Hiinat sanktsioonidega Moskvas suri «Hitleri alligaator» Karantiiniaja kitsikus muudab näljased linnarotid agressiivseks (2) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: üks hoop, kaks kärbest Martin Kutti: piirangud lihtrahvale (4) Edward Lucas: Praha asub Viinist läänes Akadeemikud: sammud elamist vääriva tuleviku poole Urmo Saareoja: autoüritused tulid vahepeatusena Tõlkes leitud Eesti: kas Eestis leiab tee inglise keeles? Kultuur Arvustus ⟩ Vabadus on orjus (33) Arvustus ⟩ Armastus ülemate vastu (3) Sport Tõnistet häirib asjaolu, et Sõõrumaa keskendub rahale (3) Euroliiga hooaeg on ametlikult läbi Tervis Koroonakriis survestab äreva ootusega Tervise lühiuudised Tallinn Naissaarele ja Aegnale hakkab sõitma uus laev Tartu Koroonauuringu kolmas nädal annab hinnangu vabamaks muutunud oludele Jalakäijate ohutuse peale tuleks rohkem mõelda Aksel Part: Tartu uus suund Kohus mõistis väidetava rünnaku ohvri valeütluste andmises süüdi (7) Bussiinfosüsteemi tablood olid terve eriolukorra aja remondis Tartu lühiuudised Maasikakasvatajate mure hakkab kajastuma eestimaise marja hinnas (40) Kevadilm meelitas inimesed peenrasse (1) Näitus, mis tekitab hajusaid ja ebamääraseid meeleolusid Kultuuri lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andres Vosman: kaitse halli ebakindluse vastu

3 min lugemist
Andres Vosman FOTO: Erakogu

Arutelud selle üle, kas lääneriigid meid taas maha ei müü, ei vii meid Eesti julgeoleku kindlustamisel edasi, kirjutab kaitseministeeriumi poliitika ­planeerimise osakonna ­juhataja Andres Vosman.

Tellijale Tellijale

Arutelud Eesti julgeoleku- ja kaitsepoliitika üle Eesti meedias ning ka erakondade vahel on suurtes küsimustes aastate vältel olnud üldiselt üksmeelsed. Debatt NATO liikmesuse, kaitsekulude taseme ja ajateenistuse osas on olnud sisukas, aga mitte terav. Selle kõrval on ekspertide vaidlused näiteks tankide võimaliku hanke üle küll kahtlemata olulised, ent teisejärgulised. Väga hea, et nii on – saamegi oma energiat kulutada vahest teiste, tõelist mõtteteravust vajavate küsimuste lahendamiseks.

Siiski on ka erandeid. Sellesama lehe veergudel on hiljuti väidetud, et «NATO lennukid Ämaris, roteeruvad USA üksused või, veel parem, alaline NATO baas» ei oma seost heidutusega, kuna «seda tüüpi väeosadel» pole «mingit praktilist rolli Eesti kaitsmisel». Lisaks on arvatud, et tekkiv liitlaste kohalolek pigem provotseeriks Venemaad meiesuunalisteks sammudeks ja lõppude lõpuks müüks lääs meid Moskvale nagunii maha, sest suurriigid niimoodi teevadki ja ajalugu seda tõestabki. Paranoilisemal lugejal aktiveeruvad selliste mõtete peale vahest psühholoogilise kaitse immuunsüsteemid. Ma pole kindel, kui levinud selline mõtteviis Eesti ühiskonnas on, aga kuna tegemist on üsna põhimõttelise teemapüstitusega – kriitika Eesti julgeolekupoliitika lähte-eelduste aadressil –, tuleb seda adresseerida.

25.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto