L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Noored otsivad oma sidet Eestiga

Elina Randoja
, reporter
Facebook
Comments
Kes on kust? Üheksa Saksamaalt külla sõitnud noort on endale siit juba leidnud Miina Härma gümnaasiumist omavanused sõbrad, kes nendega ka pärast kooli aega veedavad.
Kes on kust? Üheksa Saksamaalt külla sõitnud noort on endale siit juba leidnud Miina Härma gümnaasiumist omavanused sõbrad, kes nendega ka pärast kooli aega veedavad. Foto: Margus Ansu

«Eesti keel on vahel selline salakeel isa eest,» naeris Leila Rummel (15), üks üheksast Eestisse reisile tulnud noorest, kes Saksamaal oma kodus räägib ühe vanemaga eesti, teisega saksa keeles.

Üheksa 13–16-aastast noort tulid oma koolivaheajal nädalaks Tartusse. Hommikuti käivad nad Miina Härma gümnaasiumis koolitundides, pärastlõunaid täidab tihe kultuuriprogramm.

Keegi neist ei ole Eestis esimest korda, vähemalt kord aastas sõidetakse perega siia sugulastele külla ja puhkama. Kuigi nende eestlastest vanemad on valinud Saksamaa oma elukohaks, ei ole juured ja side sünnimaaga aga kuhugi kadunud.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles