Sisukord
Sport
Postimees
04.07.2020
Eesti Skulskaja anonüümsusetus tõi tagasilöögi (35) Peaminister tänas kriisi lahendada aidanud inimesi Helme palkas rahapesu asjas appi FBI ja Interpoli eksjuhid Khalilovi auto jäi kord politseile tabamatuks (1) Eesti lühiuudised Tõenäosus Eestis jackpot võita on neli protsenti Patarei hoov avatakse peagi rahvale Majandus Börsidel oli poolaasta, millist pole varem nähtud Mari poolaasta jäi negatiivseks Merenduse lühiuudised Välismaa Macron asendas populaarse peaministri tundmatu ametnikuga Covid-19 ravimi tootja lõikab pandeemiast suurt kasu Välismaa lühiuudised Hongkongi vabadus hävitati üleöö Seletamatu massisurm räsib Aafrika suurimat elevantide populatsiooni Arvamus Juhtkiri: vaktsiinisabas on miljardid inimesed (1) Ülle Harju: Lenin, lõbunaine ja anastussammas (8) Parketikõlblikum, vaoshoitum ja mõõdukam? (8) Raske pea tõstab tüli Meie mees akadeemias (1) Alternatiiv lombakale demokraatiale (2) Sport Eestimaale tiiru peale tegev suusahunt: tahan ala rahvale taas lähemale tuua Kosmonaudid, poliitikud ja sportlased ehk Kelle järgi nimetatakse sporditrofeesid? Spordi lühiuudised Jaanus Kriiski kolumn. Spordi sotsiaalne roll ehk Maarjamäe jalgpallihalli tegelik võimalus Merendus Hara purjenoored seilasid Eesti tippu Merenduse lühiuudised Arter Peeter Mardna: arstina ei saa töötada, arst peab olema (3) Mõelge hoolega, enne kui sportides elu ohtu seate! Onu Bella on paradiisis. Kus on tema pärand? Unistus igavesest elust (1) Pakri saarte ilu pole nõrkadele (1) Soovid kodus süüa nagu restoranis? Külva salatit! Ootamatult lahe Jazz. Sõiduproov, kus selgub, kui väike saab olla kütusekulu Megamonitor Philipsilt (5) Bikiinimood – paljam kui kunagi varem! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tobreluts: peatreeneri rolli ma välja ei kanna

2 min lugemist
Sotši taliolümpial kuulus Indrek Tobreluts veel sportlaste hulka. FOTO: Liis Treimann

Eesti laskesuusatamise koondis on keerulises seisus – korraliku välistreeneri palkamiseks napib kohalikul föderatsioonil raha, suvalist välismaalast pole mõtet tuua ja Eestist pole ka justkui kedagi võtta. Võimaliku peatreenerikandidaadina räägitakse viiel olümpial osalenud Indrek Tobrelutsust, kuid veel tänavu tegevsportlasena Sotšis võistelnud mees pole enda sõnul valmis nii tähtsat rolli kandma.

Tellijale Tellijale

«Peatreeneri rolli ma välja ei kanna, küll aga võin olla koondise juures abilisena,» tõrjus Tobreluts iseenda kandidatuuri. «Mul pole ju erialast haridust ega vastavat ettevalmistust. Laskesuusatamise praktilist poolt ma muidugi tunnen ja üle 20 aasta peetud treeningupäevikutes on kirjas palju materjali, kuid peatreeneril peaks olema palju rohkem kompetentsi. See, mis sobib mulle, ei pruugi sobida teistele.»

Tobreluts möönis siiski, et on laskesuusatamise föderatsiooni presidendi Aivar Nigoli ja peasekretäri Kristjan Ojaga treeneritööle siirdumise teemal põgusalt vestelnud, kuid seni on sellest räägitud kui pehmest maandumisest pärast tippspordist loobumist. Suuskade ja püssi seinale riputamiseks olevat ta iseenesest valmis, ent jättis siiski õhku ka võimaluse, et võib veel ühe hooaja MK-karussellis kaasa teha.

03.07.2020 05.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto