Sisukord
Sport
Postimees

EOK hullus või vägevus?

2 min lugemist
Peagi valmiv suurejooneline Bakuu olümpistaadion. FOTO: baku2015

EOK ehk Euroopa Olümpiakomitee polnud rahul, et on olemas Aasia mängud, Pan-Ameerika mängud, aga Vana Maailma mänge mitte. Nüüd on. 2015. aasta juunis kogunevad 6000 atleeti Bakuusse Euroopa mängudele. «Hullumeelselt suur üritus,» kommenteeris Eesti Olümpiakomitee tippspordijuht Martti Raju. «Sportlasi on rohkem kui taliolümpial. Eestlasi peaks Bakuus võistlema poolesaja ringis.»

Tellijale Tellijale

Euroopa mängud olevat EOK presidendi Patrick Hickey ego upitamine. Tema eelkäija, praegune ROKi juht Thomas Bach pani aluse Euroopa noorte olümpiapäevadele ja nüüd ka noorteolümpiale ning Hickey võttis samuti nõuks silma paista.

Esimesed Euroopa mängud ei peeta Aasia piiril Bakuus mitte kahe ilmajao ühendamise eesmärgil, vaid seepärast, et Aserbaidžaani president Ilham Alijev – tema abikaasa Mehriban Alijeva on ürituse patroon – lubas kõik kinni maksta. Raju on skeptiline. «Alguses kinnitati, et kõik sportlased transporditakse tasuta Bakuusse, nüüd räägitakse reisikompensatsioonist. Tegelikult ei kujuta korraldajad ilmselt ettegi, palju kogu see nali maksma läheb.»

13.07.2020 14.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto