T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ukraina idaosas püsib pinev vastasseis

Liisa Tagel
, välisuudiste toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Ukraina eriväelased lähenemas eile helikopterile, et sõita Slovjanskist 50 kilomeetri kaugusel asuvasse baasi Izjumis.
Ukraina eriväelased lähenemas eile helikopterile, et sõita Slovjanskist 50 kilomeetri kaugusel asuvasse baasi Izjumis. Foto: Sipa Press / Scanpix

Kremli-meelsed terroristid tulistasid eile Kramatorski linna lähedal granaadiheitjast Ukraina sõjaväekopterit Mi-8. Piloot pääses maas seisnud kopterist siiski eluga, ent tegemist oli senisest veelgi agressiivsema sammuga Kiievit toetavate vägede pihta.

Siseministeeriumi teatel võtsid venemeelsed Slovjanskis kinni bussitäie Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) vaatlejaid. Nädal tagasi Genfis Ukraina, Venemaa, Euroopa Liidu ja USA osalusel sõlmitud leppest, mille kohaselt pidanuks separatistid relvad ära andma ja hooned vabastama, ei ole kinni pidanud keegi ning lääneriigid ja Venemaa tegelevad vastastikuse süüdistamisega.

Slovjanskisse sissesõidul peatatud bussis viibisid Ukraina siseministeeriumi teatel seitse OSCE vaatlejat, viis Ukraina relvajõudude töötajat ja bussijuht. Relvastatud isikud toimetasid kõik bussis viibinud separatistide hõivatud Ukraina julgeolekuteenistuse (SBU) hoonesse ning nõuavad nüüd võimalust kõnelda Venemaa Föderatsiooni pädevate võimuorganitega.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles