Sisukord
Arvamus
Postimees
14.08.2020
Pettuse ohver: nad olid väga hästi ette valmistunud (1) Eesti Lehar Küti edasilükatud otsus sündis raskelt (3) Eesti lühiuudised Valgevenes vahistati Eesti kodanik Kurikamehest mõrvar sooritas vanglas enesetapu Pärnus hakkab robot lammutama eluohtlikku 70meetrist korstent Majandus Riigi Kinnisvara AS: riik saab ehitajatelt juba 10 protsenti allahindlust! (1) Nordeconi juht: me ei pääse siit kriisist lihtsalt! (1) Majanduse lühiuudised Välismaa AJA PEEGEL ⟩ Maski kandmise käsk pani sajandi eest relva haarama Näo katmise nõue põrkub inimeste vabaduseihaga (6) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: raha jagamisel sotid selgeks (1) Kommentaar ⟩ Marica Lillemets: postiljoni oodates (5) Tõnu Talvi: Eesti looduskaitse 110 (1) Toomas Alatalu: suurest poliitikast (9) Kai Klandorf: milline on õige vabaühendus? Andrus Karnau: vanameeste mäss (27) Kultuur Mingo Rajandi: uus plaat küsib ja otsib vastuseid Suve auk. Halli värvi saladus K-drama – purjutamise saatel kulgev tee õnneni Sport Eesti jalgpalli meistritiitel annab konkurentide ees meeletu edu Kuidas sportlased saavad sportida? Tartu Eesti hiphopifestivali korraldajad kraadivad peolisi (3) Rannar Raba: autoosaduse puiesteelt Emajõe äärde Eestis seninägemata teetöö edeneb silmanähtavalt Koolijuhid ootavad ministeeriumi korraldusi Tartu lühiuudised Karlova elanikke häirivad kihutavad pedaalinahaalid (1) Endine pokkerimängija jäi süüdi küberkuritegudes Miks sa siin oled? Töötan, vastab ehitusinsener Gerttu Kupp objektil küsijale Meelelahutus Koomiks Sudoku

Urmas Sutrop: kodakondsuse alused ei tohi muutuda

2 min lugemist
Urmas Sutrop. FOTO: .

Värskes koalitsioonileppes on väga mõistlik punkt, et me ei muuda kodakondsuspoliitika aluseid. See ei tähenda muidugi, et kodakondsuse küsimusi ei võiks arutada ega poliitikat paremaks muuta. Meie põhiseadus tagab kõigile Eesti elanikele – nii kodanikele, välismaalastele kui ka kodakondsuseta isikutele – võrdsed õigused, vabadused ja kohustused. Kodanikel on ainult mõned privileegid, mis eelkõige on seotud õigusega osaleda riigikogu valimistel ning käia sõjaväes aega teenimas ja kaitsta, relv käes, riiki.

Tellijale Tellijale

Kodanikuks kas sünnitakse või saadakse. Selleks et kodanikuks saada, peab oskama eesti keelt, olema lojaalne Eesti riigile ja kinnitama seda vandega: «Taotledes Eesti kodakondsust, tõotan olla ustav Eesti põhiseaduslikule korrale.»

See tähendab, et inimesed, kes on saanud Eesti kodanikuks, peavad pühenduma meie põhiseaduse väärtuste kaitsele. Piltlikult peavad nad kriisiolukorras võitlema, püss käes, selle eest, et eesti keel, kultuur ja rahvas kestaksid läbi aegade.

13.08.2020 14.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto