K, 22.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tšehhimaalt saabunud misjonär piirilinnas

Nils Niitra
, reporter
Tšehhimaalt saabunud misjonär piirilinnas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Valga linnaarhitekt Jiři Tintera tütrega ühe südalinna hoone taustal – sellel hoonekompleksil on küll omanik, aga kellelgi pole õnnestunud teda tegutsema sundida.
Valga linnaarhitekt Jiři Tintera tütrega ühe südalinna hoone taustal – sellel hoonekompleksil on küll omanik, aga kellelgi pole õnnestunud teda tegutsema sundida. Foto: Jassu Hertsmann

Valga linnaarhitekt Jiři Tintera (32) on rahvuselt tšehh ja tema eesnime hääldatakse Irži. Mida teeb see Tartus elav ja doktoriväitekirja sepistav mees Valgas?

Tintera leidis eesti naise, kellega tal on nüüdseks kaks last. Ta lõpetas Prahas 2007. aastal sealse tehnikaülikooli ja kolis siis Eestisse.

«Töötasin algul Eestis arhitektina ja läksin Tallinna Tehnikaülikooli doktorantuuri – võtsin Eestis teemaks just need mahajäetud ja vähekasutatud piirkonnad,» räägib linnaarhitekt.

Märksõnad
Tagasi üles