Sisukord
Arvamus
Postimees
05.06.2020
Valmisolek teiseks viiruselaineks tekitab küsimusi (2) Eesti Eesti lühiuudised 136 aastat Eesti lipu sünnist Uus suund kopsuvähi ravis Eesti haridusnipid pandi müüki (1) Austria võimud esitasid Andreas Veerpalule kriminaalsüüdistuse Kirjanik tšättis end Armastusesaalist kohtusaali (2) Tondilossid meelitavad lapsi ja kodutuid (2) Majandus Eesti üks rikkaim ettevõtja: kõige tähtsam on hoida inimesed kodumaal (16) Majanduse lühiuudised Eesti riigivõlakirju saatis suur menu Välismaa Surve Trumpile suureneb mõlemalt poolt (12) Välismaa lühiuudised McCanni kadumisloo peamine kahtlusalune on sakslasest pedofiil Poola välisminister: piiride sulgemine oli vajalik (1) Arvamus Juhtkiri: eeskujulik Eesti võiks tegutseda palju suuremalt (6) Mart Raudsaar: kaheksa põlvkonna jagu kasvamist (9) VÄITLUS ⟩ Kas Eesti vajab kodanikupalka? (33) Andres Herkel: mille nimel protestime? (3) Enn Säde: «Ei mingit kiirrongi-monstrumit!» (3) Kultuur Julia Aug: Venemaa kasutab epideemiat isikuvabaduste hävitamiseks Sport Noorte rallisõitjate tulevik on hägune Spordi lühiuudised Uibo stardib omapärasel võistlusel Tallinn Tondilossid meelitavad lapsi ja kodutuid (2) Tartu Tartumaa maasikakasvatajate tööjõumure pole lahendust leidnud (25) Rannar Raba: ajuvabaduse puiestee (9) Küsitlus: mida arvate Autovabaduse puiestee loomisest juulikuuks? Vanemuise tänava remontija kõiki vigu ei tunnista Tartu lühiuudised Koroona suhtes testitud geenidoonorid on oodatud Eesti geenivaramu uude uuringusse Loodusesõbrad kogunevad maratonile Vallo Nuust juhib Pallast ja mootorratast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Irina Kablukova: vaataja pole loll

2 min lugemist
Irina Kablukova FOTO: Erakogu

Meie väikeses, kuid uhkes Eestis on saanud juba heaks tavaks kui mitte omaenese kriisi ajal, siis üldise kriisi foonil rääkida vajadusest anda vastulöök Vene propagandamasinale. Nii oli see üheksakümnendatel, kui Eesti Venemaale vähe huvi pakkus, sest tuli lahendada oma probleeme. Nii oli see nullindatel, kui Vene kanalid tegelesid Eesti-vastase propagandaga ja kogu maailmale edastati moonutatud pilti. Nii juhtus see ka nüüd.

Tellijale Tellijale

Propaganda on kuuldav, nähtav, aga paljudes olukordades viirastub see igas sõnas, mis kajab tüüpilise venekeelse perekonna korterisse paigutatud televiisorist. Ja inimesed kuni kõrgeima võimu tipuni vangutavad pead: mida teha? Kuidas kaitsta meie venelasi idanaabri mõjutuste eest? Nii on jälle päevakorral ja kogub toetust idee kutsuda ellu «aus, objektiivne, propagandistlike mõjudeta kohalik telekanal».

Esialgu räägiti kolme Balti riigi ühisest televisioonist, mis pakuks oma venekeelsetele vaatajatele «õigeid», vabandust, «ausaid» uudised ja muid saateid. Kuid juba kõneldi võimatusest jõuda kokkuleppele selles, kuidas rahastada, või selleski, kelle uudised on need kõige tõelisemad. Ja kostiski tuttav jutt: asutame kanali ETV 3. Nagu selgitatakse, oleks see suunatud venekeelsele elanikkonnale, kelleni tuleks viia vabariigis toimuv, pakkuda haridus- ja arutelusaateid. Rahvuslike jõudude seas arvatakse, et see aitab inimesed Vene helesinistest ekraanidest lahti rebida.

04.06.2020 05.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto