Sisukord
Eesti
Postimees

Andrus Ansip – oma jope

4 min lugemist
Helgi Näro on Andrus Ansipiga vana tuttav – käinud tal külas Stenbocki majas ja ühispildigi teinud. «Ta on hästi sümpaatne, nii selge, arusaadava jutuga,» ütles Helgi, olles kohtumisega ja kingiks saadud raamatuga juba ette rahul. FOTO: Tairo Lutter

Aplaus!» tõuseb Jõgeva aktiivne proua Asta Paeveer püsti, kui peaministriameti rekordimees Andrus Ansip Jõgeva kultuurikeskuse saali siseneb, et üle poolesaja huvilise ees europarlamendist rääkida. «Pole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused, millest täna püüan hoiduda,» alustab puhanud, uljalt žestikuleeriv, rõõmus Ansip saali õhust tajutavat kohtumisärevust murdes. «Kui küsite, mis värvi on armastus või õnn või kuidas läheb kah, siis ei oska vastata. Aga seda ütlen kohe: pole vaja valida võõraid jopesid. Sest kelle jopet kannad, selle laulu laulad.»

Tellijale Tellijale

Üks europarlamendi valimiste suuremaid konkurente, Vladimir Putini «oma jope» Edgar Savisaar, kes Sotši mängudelt tulles Venemaa raudteebossi Vladimir Jakunini jopet Eesti koondise omale eelis­tas, on avaminutitel vihjamisi paika pandud.

Seisku ees või uue Eesti pealinna valimine – üle tervise pole siin maailmas midagi. «Vanainimese arstiabi võiks kuidagi paraneda. Tuleb selleks ka ometi kord võimalus?» küsib proua.

30.05.2020 01.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto