Sisukord
AK
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ta päikest peegeldab, on külm ...

2 min lugemist
Raamat Emmi Itäranta «Vesi mäletab» Tõlkija Kadri Jaanits Koolibri 212 lk, 2014 FOTO: Pm

Emmi Itäranta «Vesi mäletab» kõneleb tulevikuilmast, milles mõnisada aastat pärast meie aega on maailm uute võimude all, kultuurid levinud, segunenud ja hääbunud, ning mis peamine – vesi on otsa saamas. Vesi on kõik.

Tellijale

Peategelane, tüdruk nimega Noria, on teemeistri tütar, kelle kanda on raske teadmine: kus on peidus salajane allikas, mida ta esivanemad on põlvest põlve valvanud. Vesi aga on varandus, mille endale pidamine on raske – seda ihaldavad ja vajavad ühtviisi nii sõbrad ja naabrid kui ka valitsejad ja sõjavägi. Vee varjamine on suurim mõeldav kuritegu. Ja vett salajas hoida muutub üha raskemaks ja raskemaks, nii füüsiliselt kui ka vaimselt.

Vesi immitseb igast praost, mille leiab, ja kui see valla pääseb, ei hoia seda miski tagasi. Juhuste kokkulangemisel tuleb Norial üksi lahendus leida: kas ja kui, siis kellele vett anda? Kas kusagil võib veel vett olla? Ja mis saab temast endast, kui sõdurid üha tihemini ukse taga koputavad?

31.03.2020 01.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto