Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Katariina Krjutškova: muutusteta muutuv palk

2 min lugemist
Katariina Krjutškova FOTO: Postimees

Endine justiitsminister Kristen Michal on nutikas ärimees. Tema tehtud seadus on muutnud riigiasutused äriühingute sarnaseks, kus saab vabalt palka tõsta ning lisatasu maksmine on avalikkuse silmis läbipaistmatu. Kui Michal 2012. aastal avaliku teenistuse seadust läbi surus, rääkis ta, et nüüd muutub riigiametnike palgasüsteemi läbipaistvaks. Tõusevad ametnike põhipalgad ja kaovad arutud lisatasud.

Tellijale

Kaotatud palgalae tõttu on riigiteenistujate põhipalgad viimase aastaga tõepoolest tõusnud, aga lisatasud pole kuhugi kadunud. Veelgi enam, nüüd pole võimalik aru saada, mille eest ametnikud palgalisa on saanud. Enne uue seaduse kehtestamist võis avalikes andmetes näpuga järge ajada, kui palju sai ametnik lisatasu, puhkusetasu, hüvitist või preemiat. Alates möödunud aastast märgitakse need koondsummana ühte lahtrisse, mis kannab nimetust «muutuvpalk».

2013. aastal maksti muutuvpalga nimetuse all palgalisa loendamatul hulgal riigiametnikele. Sageli saadi 13. palk. Kultuuriministeerium maksis näiteks oma töötajatele ühe mõõduga 500 eurot. Rekordilised muutuvpalgad olid vahemikus 4000 – 11 000 eurot.

31.03.2020 01.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto