Sisukord
Arvamus
Postimees

Paloma Krõõt Tupay: massilise sisserände tont

2 min lugemist
FOTO: Erakogu

Kaalukausil pole midagi vähem olulist kui sinu hääl. See loeb. Seda teab ka iga kandidaat. Samas on meil õigus küsida, mis ühe või teise poliitiku väljaütlemise taga tegelikult seisab. Võtan alguseks ühe valimisaja retoorika lemmikutest: sisserände küsimuse. Teema kirglikkusele alust andvad sotsioloogilised põhjused jäägu siinkohal kõrvale. Küsimuste puhul soovitan lugejal pöörduda suvalise tänaval kõndiva inimese poole ning küsida tema käest, mida too sisserändest arvab. Võib kindel olla, et vastajal on esiteks selles küsimuses kindel seisukoht ning teiseks söandab ta seda teiega väga emotsionaalselt jagada. (Emotsioonid on sarnased olenemata sellest, millises maailma paigas see küsimus esitada.) Sellest piisab, et mõista, miks meie poliitikud selle teema valimiste ajal – erinevalt valitsemise ajast – meeleldi üles võtavad.

Tellijale Tellijale

Mõni aeg tagasi oli popp väita, et isegi Angela Merkel olevat arvamusel, et multikulti on surnud. Praeguseks on üldiselt teada, et see õnnetu kontekstist rebitud lause ei tähendanud muidugi seda, et liidukantsler oleks asunud seisukohale, et Saksamaal peaks skandeerima «Deutschland den Deutschen» (ek Saksamaa sakslastele. Saksa parempoolsete radikaalide levinud loosung).

Seekordsel valimiste hooajal on Eestis korduvalt kõlanud lubadus, et poliitik/kandidaat x/y ei toeta massilist sisserännet. Küsiksin: mida endast üldse kujutab massiline sisseränne? Kuidas või kes seda toetab?

13.07.2020 14.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto