K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vallad ehitavad jalameestele teid

Vilja Kohler
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Puhja aleviku Tartu-poolses otsas alustas Elva Kommunaal Grupp teisipäeval Puhjast Kiigemäeni viiva kergliiklustee rajamist. Eile hommikul tegid Kuldar Grünvald (vasakul) ja Meelis Taavitsa võsast platsi puhtaks tee algusse rajatavale väiksele parklale.
Puhja aleviku Tartu-poolses otsas alustas Elva Kommunaal Grupp teisipäeval Puhjast Kiigemäeni viiva kergliiklustee rajamist. Eile hommikul tegid Kuldar Grünvald (vasakul) ja Meelis Taavitsa võsast platsi puhtaks tee algusse rajatavale väiksele parklale. Foto: Margus Ansu

Puhja külje all  ragistasid sae- ja kopamees eile võsa kallal,  jaanipäevaks on seal väike parkla, kust algab Kiigemäeni viiv jalakäijate ja ratturite tee. Teisedki Tartumaa vallad teevad kondimootoriga liiklejate elu ohutumaks.

«Alevikus on meil riigi ehitatud jalgtee olemas, varsti saavad inimesed ka Puhjast Tartu poole ohutumalt kõndida,  rattaga sõita või tervisesporti teha,» ütles Puhja vallavanem Mikk Järv. «Alguses arvati küll, et kes seda teed kasutama hakkab. Aga Haagel on hea näide olemas – teed tee, tulevad kohe ka kasutajad.»

Puhjast Kiigemäeni ehk Mõisanurme küla bussipeatuseni viiv kolme meetri laiune jalakäijate ja ratturite tee on 2,3 kilomeetrit pikk, see ristub vaid kahe sissesõiduteega. Maaküsimused on lahendatud: muist vajalikust maast ostis vald omanikelt, muist võttis kasutusvaldusse ning oli neidki maaomanikke, kes andsid maa tasuta kasutamiseks.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles