E, 5.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Helmen Kütt: iga laps on väärtus

Helmen Kütt
, sotsiaalminister, Sotsiaaldemokraatlik Erakond
Facebook Twitter
Comments
Foto: TPM

Eesti elu on arenenud jõudsalt. Meie riik ja majandus on taasiseseisvumise järel tublisti kosunud. Tähistasime hiljuti kümne aasta täitumist Euroopa Liidus. Majandusteadlased kinnitavad, et Eestile on liitumine Euroopa Liiduga olnud väga kasulik. Oleme hästi toime tulnud ennekõike tänu meie tublidele inimestele, kes on andnud oma panuse ja aidanud jõuda sinna, kus nüüdseks oleme.

Aga kümneaastane tähtpäev oli aastavahetusel ka ühel piinlikumal seigal: universaalsed lastetoetused pere esimesele ja teisele lapsele on püsinud muutumatuna kümme aastat! Nüüd on viimane aeg muuta seda, mis on püsinud muutumata juba aastaid – nimelt lastetoetused kõigi perede kõigile lastele.

Tuleb tunnistada, et pensionid on kasvanud pea igal aastal. Selle aasta pensionitõus oli kõige suurem, ligi kuus protsenti. Jah, pensionid võiksid ju olla märksa suuremad, seda eriti võrdluses meie põhja- ja läänepoolsete lähiriikidega.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles