Sisukord
Arvamus
Postimees

Juhtkiri: ära pelga poliitikut, räägi temaga

2 min lugemist

Eestis tuuritavate europarlamenti pürgijate töö pole just kõige kergem. Kõigepealt, tunnustada tasub neid, kes ülepea valijatega kohtumise ette on võtnud. Suurem osa näib rahulduvat ühesõnaliste loosungitega – Brüssel on (valijate jaoks) kaugel, riigikogu valimised (poliitikute jaoks) lähedal ja jõudu (nii raha, ideid kui ka inimesi) kasutatakse väga kokkuhoidlikult.

Tellijale Tellijale

Üks neist aktiivsematest, kes valimiskampaania käigus hiljuti Eesti-tuuri ette võttis, kurtis, et inimeste reaktsioonidest paistab välja vastuolu. Ühelt poolt kurdavad nad, et poliitikud ei tunne tavaliste inimeste ja nende probleemide vastu mingit huvi, ja teisalt heidavad needsamad inimesed poliitikule ette, miks nood inimesi oma kampaaniatega häirimas käivad ega lase rahus olla.

Aga inimeste reaktsioonid ei tule niisama, ju on neil oma põhjused. Peamine neist on ehk see, et maailm, kus elavad ja tegutsevad poliitikud, jääb üsna kaugele sellest, kus elavad ja tegutsevad lihtsad inimesed. Linnainimestel tasub end mõelda mõnes väikses maakohas elava inimese olukorda: töökohti ei ole, bussiliiklus on hõre, arstiabi kaugel, koolid samuti. Kino ei näidata, teatrisse ei pääse. Ja siis, enne valimisi, tuleb külla poliitik – kas suure või väikse bussiga, see ei olegi oluline – ja kutsub enda poolt hääletama. Kui püüda tuua võrdlust ettevõtlusmaailmaga, paistab see nagu sulle nigela kauba müünud ja garantiiremondist keeldunud firma, kes tänavanurgal oma kaupa reklaamib.

13.07.2020 14.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto