R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Küsitlus: kas Eesti on Põhjamaa riik ja kui mitte, siis millal võiksime selleks saada?

Postimees
Facebook Twitter
Comments
Endel Siff.
Endel Siff. Foto: Artur Sadovski

Laupäevases Postimehes kirjutas kolumnist Abdul Turay, et arusaam Eestist hakkab Euroopas muutuma: Euroopas hakatakse Eestit seostama pigem Põhjamaade kui Ida-Euroopaga.

Endel Siff
ettevõtja:

Ma ei räägi soovunelmast, et Eesti tahaks olla Põhjamaa riik, kuid ütleme, et meie riigis on häid brände. Meie uueks maineks võiks olla dünaamilisem ja uuendusmeelsem riik, kuid Põhjamaa riigiks Eesti kindlasti ei kvalifitseeru. Ma ei oska ka praegu öelda, Põhjamaad tuleks enne defineerida erinevate näitajate alusel.

Allan Martinson
ettevõtja:

Kui vaadata majandussidemete järgi, siis igasugused omandisuhted ja firmade ülesehitus on ühelt poolt Baltikumi-põhised ja teiselt poolt Põhjamaade poole. Kui meie majandus ühe inimese kohta hakkab moodustama 70–80 protsenti Põhjamaadest, siis võime hakata sinnapoole küündima. Minu arust lähima paari aastaga muutub maailm oluliselt ja sellised geograafilised rühmitused ei peaks olema ainukesed võimalused, kuidas ennast defineerida.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles