L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Arstiaegadest läheb kümnendik kaotsi

Marina Lohk
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Ligi kümnendik vastuvõtuaegadest läheb raisku, kuna leidub inimesi, kes ei teata õigel ajal, et nad ei lähe arsti juurde.
Ligi kümnendik vastuvõtuaegadest läheb raisku, kuna leidub inimesi, kes ei teata õigel ajal, et nad ei lähe arsti juurde. Foto: Mihkel Maripuu

Umbes kümnendik arstide vastuvõtuaegadest läheb kaotsi, kuna patsiendid ei teata õigel ajal, et nad ei lähe arsti juurde. Probleemi aitaks kõige paremini vältida digisaatekirja ja -registratuuri rakendamine.

Möödunud aastal Tallinna haiglates tehtud ravijärjekordade uuringust selgus, et 11 protsenti esmastest patsientidest jätab vastuvõtule ilmumata, mis omakorda pikendab järjekordi ja seega teiste inimeste arstile pääsemise ooteaega.

Kuid osalt on tühivisiitide põhjuseks ka pikad järjekorrad ise – teisisõnu inimesed, kes peavad väga pikalt ootama, kas unustavad oma aja või pääsevad vahepeal arsti juurde kuskil mujal.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles