Sisukord
Tartu
Tänane leht
29.09.2020
Dokseriaali autor: laevad lihtsalt ei upu, kui keres pole auku (27) Eesti Kurm: kinnimätsimise püha üritus ei lõpe (17) PM ROOTSIS ⟩ Auk laevakeres – ja senises tões (2) Estonia huku uurimiskomisjoni liige ei usu kokkupõrget laevaga (31) Eesti lühiuudised Parvlaeva Estonia hukku hakatakse uuesti uurima (10) Estonialt pääsenu: kuulsin kriipimist ja nägin laeva kõrval suurt kogu (12) Filmimeeskonda vapustas augu suurus Majandus Suurim puithoonete tootja: see, mis majaturul toimus, oli kõva jama Välismaa USA VALIMISED 2020 ⟩ Maksudega sahkerdamine võib heidutada Trumpi toetajaid (12) Välismaa lühiuudised Mägi-Karabahhis jätkus verevalamine (12) Arvamus Ülle Harju: valupunkt riigikogu peeglis (1) Edward Lucas: vaakumisse langedes (1) Aimar Ventsel: kuhu on kadunud «teie»? (3) Tarmo Soomere: tuleviku võti on elektrijaam minu aias (2) Mait Klaassen: teadlaste ründamine on kohatu (1) Ene-Margit Tiit: seaduste tähendus kriisi ajal Urve Palo: viie miljardi küsimus REGIONAALARENG ⟩ Tiit Kask ja Ain Hinsberg: Eesti turismiregioonid pole pärast koroonaaega enam endised REGIONAALARENG ⟩ Heli Tooman, Marit Piirman ja Gea Kammer: koroonaajastu turismiharidus turismi päästmas REGIONAALARENG ⟩ Karmen Paju: turismikorralduse tasandid tuleb ringi jagada REGIONAALARENG ⟩ Garri Raagmaa: Eestis on turismi arenguks ruumi Kultuur Kui sillerdav vesi võtab hinge Intervjuu ⟩ Märt Avandi tahab teatriga inimesi muuta Sport PM PARIISIS ⟩ Pidu katku ajal: milline näeb välja koroona-ajastu tippvõistlus Euroopa metropolis? Heitealad Eestis: medalid ja suured traditsioonid versus lühike pink Tervis Tervise lühiuudised Neuroloog räägib, mis põhjustel kimbutavad Eesti inimesi peavalud ja kuidas neist võitu saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kristalli ilu

2 min lugemist
Installatsioon «Raymond the Diamond» on torudega täitnud kunstimaja ülemise korruse saali ja kaks külgmist tuba, millest ühes on ka hiiglaslik teemant. Torude otstesse on kinnitatud väikesed põrsad. Näitust saab Tartu kunstimajas (Vanemuise 26) vaadata 1. juunini. FOTO: Kristjan Teedema

Margus Tamme ja Marta Stratskase näitusel kohtuvad ornament kui müstiline universumimudel ning inimlik iha kõiksust mõista kui kerglane arvutimängumaailm, kus elektroonilise heli saatel sihtpunkti poole kihutatakse.

Tellijale Tellijale

Margus Tamm on üks Eesti tunnustatuimaid disainereid, kes ei tohiks ka Tartu näitusekülastajale võõras olla. Viimati oli tema installatsiooni kunstimaja suures saalis võimalik näha aasta tagasi rühmanäitusel, kus teise korruse parempoolne saal oli täidetud suurte valgete ristidega.

Tolle ja käesoleva teose «Raymond the Diamond» vahel on mitu otsest paralleeli. Ristide ja nende alusteks olnud ristkülikute mahud olid kõik moodustatud identsetest kuubikutest. Praeguse näituse kõige silmapaistvam osa, tervet saali täitev torurägastik on samuti moodustatud ühetaolistest moodulitest.

28.09.2020 29.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto