Sisukord
Arvamus
Tänane leht
24.09.2020
«Vahel on ikka tunne, et ei jaksa, aga tuleb elada!» Eesti Eesti teed karjuvad raha järele (2) Poliitaasta esimene umbusalduskatse ebaõnnestus Juulis juhita jäänud terviseamet sai uue direktori Eesti lühiuudised Sindi rahaautomaat lasti õhku gaasiga Peeter Helmele nõutakse tingimisi vangistust Mustakivi tulistaja raiub, et tulistas meest kuus korda enesekaitseks Majandus Telia juht: kõik hinnad paneme paika kohapeal Majanduse lühiuudised Euroopa kohus lubab Airbnb tegemisi piirata Välismaa Välismaa lühiuudised Euroopa Komisjon pani rõhu illegaalidest vabanemisele Soome valitsuse hõive-eesmärke ei peeta reaalseks Põhjala vaade ⟩ Taani 2021. aasta riigieelarve – kõike muud kui tavaline Kohalik vaade ⟩ Nappi eelarvetekki peab Lätis jaguma paljudele külmetajatele Arvamus Juhtkiri: Euroopa vastus rändele Tõnis Oja: kui hunt lõpuks tuli Arnold Unt: sõjaohvrite hauapaikadest Jaak Valge: kolm müüti sisserände kohta T. G. Karasjov Orgusaar: kadakasakslus kui norm ehk kupjate mentaliteet Karoliina Lorenz: haridus ja teadus on riigi tulevik JULGEOLEK ⟩ Gert Antsu: idapartnerlusriigid väärivad Eestilt parimat nõu JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: memmede põlvkond aitab eksportida edu Isabel Mari Jezierska: mida on ühist Poolas, USAs ja Valgevenes toimuvatel meeleavaldustel? Kultuur Eesti muusika nägu saatuslikul koroona-aastal on kammerlik ja endasse süüviv Julges tantsukeeles olulised teemad, mis kõnetavad just täna Sport Eksperttunnistaja Port: enim torkas silma kasutatud ainete paljus ja sihipärane tegevus Spordi lühiuudised Videod ⟩ Kuri koroonaviirus tegi Eesti võrkpallile omamoodi kingituse Reis Reisiuudised Berliin kahe päevaga Maa Elu Nädala mõte: kas maal on ikka hea elada? Polli aiad annavad rikkaliku saagi Eesti künnimeistrid jäid ka sel aastal alistamatuks Inimtühjale saarele võib minna sügispiknikku pidama Mida peab teadma ise korstnat pühkides? Veinitegu pakub maitsmis- ja avastamisrõõmu Tormiga võib ka tuulevaikus valitseda Eluks vajalik vitamiin, millega liialdada ei tasu Maasikvaarikas kannab vilju külmadeni Sügisel korjake aiast Lusitaania teeteo munad kokku Üle kivide-kändude roninud kanala omanik püssi põõsasse ei viska Meelelahutus Koomiks Sudoku

Martin Kala: suur sinine kaheksajalg

5 min lugemist
Martin Kala FOTO: SCANPIX

Tulevase europarlamendi olulise osa võivad moodustada äärmuslike, spetsiifiliste huvide, mitte enam «Euroopa väärtuste» esindajad, kirjutab kolumnist Martin Kala.

Tellijale Tellijale

Kas nihe selles, kuidas eurooplased näevad maailma ja oma rolli selles, kajastub seekordsetel eurovalimistel? Euroopa Parlamendi valimised on arvudes võrdväärsed suurriikide, USA, India ja Brasiilia üldvalimistega. 400 miljonit potentsiaalset valijat hääletavad 17 000 kandidaadi eest, kes kõik üheskoos – 751 eurosaadikut – otsustavad järgmise viie aasta jooksul Euroopa tuleviku üle. Väga suur erinevus seisneb aga selles, millest ja kuidas valija Euroopas mõtleb.

Seda, et mitmes liikmesriigis on ülekaalukalt populaarsed eurovastaste parteid ning euroteemadel lasub rusuv varjund, kinnitas juba aasta alguses moodustatud äärmuslaste allianss Prantsusmaa Rahvusrinde ja Hollandi Wildersi paremäärmuslaste vahel. Euro-apaatiat on näha kõikjal. Eestit on ikka ja jälle positiivseks näiteks toodud – möödunud eurovalimistel näitasime ainsa euroriigina kasvavat valimisaktiivsust, kõikjal mujal see muudkui vähenes. Olgugi, et ka meie aktiivsusnäitajad demonstreerisid protesti kinniste nimekirjade vastu.

23.09.2020 24.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto