N, 30.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Radioloogiatehnika täiustab õpet

Aime Jõgi
, reporter
Radioloogiatehnika täiustab õpet
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kolm vaimu nukleaarmeditsiini õppeklassis ehk Wilhelm Conrad Röntgen (vasakult), Marie Curie ja Henri Becquerel, kes on maapealsest raamatukogust hankinud eestikeelse nukleaar­medit­sii­ni õpiku ning imestavad, mida kõike meditsiin juba rakendada oskab. Hauataguse kolmekõne esitasid radioloogiatehniku õppekava üliõpilased Martin Valge, Marelle Palm ja Kristjan Lepmets.
Kolm vaimu nukleaarmeditsiini õppeklassis ehk Wilhelm Conrad Röntgen (vasakult), Marie Curie ja Henri Becquerel, kes on maapealsest raamatukogust hankinud eestikeelse nukleaar­medit­sii­ni õpiku ning imestavad, mida kõike meditsiin juba rakendada oskab. Hauataguse kolmekõne esitasid radioloogiatehniku õppekava üliõpilased Martin Valge, Marelle Palm ja Kristjan Lepmets. Foto: Kristjan Teedema

Reedel Tartu tervishoiukõrgkooli nukleaarmeditsiini klassi avamise järel sattusid sündmusele kogunenud inimesed peale vestlusele, mida nad poleks tohtinud kuulda.

Tavaolukorras ei oleks see võimalik olnud. Aga et vestlus toimus ruumis, milles saavad enne haiglasse minekut viimase lihvi radioloogiatehnikud, kes peavad toime tulema millegi väga ohtliku ja samal ajal nähtamatuga ehk radioaktiivse kiirgusega, siis polnud asetleidnu nii väga ilmvõimatu.

Nukleaarmeditsiini klassis sai nimelt jälgida hauatagust vestlust füüsikute Henri Bec­quereli, Marie Curie ja Wilhelm Conrad Röntgeni vahel. Esiti hooplesid nad oma Nobeli auhindadega ja püüdsid end tähtsuse järgi ritta panna. Siis aga ohkas Wilhelm Conrad Röntgen heldinult ja imestas, millega nad küll oma eluajal ei tegelnud ja kuidas aeg on vahepeal lennanud.

Märksõnad
Tagasi üles