R, 22.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lendurid joonistasid õhku

Risto Mets
, reporter
Facebook
Comments
Lennates eelistas omaaegne vigurlennunduse maailmameister hoida oma propellerlennukit SU-26 rohkem kabiin alaspidi.
Lennates eelistas omaaegne vigurlennunduse maailmameister hoida oma propellerlennukit SU-26 rohkem kabiin alaspidi. Foto: Kristjan Teedema

Ehkki nädalavahetuse kuum ilm meelitas inimesi rohkem randa või aeda puude varju kui lauspäikese kätte seisma, leidus tuhandeid, kes sõitsid leitsakust hoolimata hoopis Lange küla väljale lennundusmuuseumisse nautima Eesti lennunduspäevi.

Lendurid ei hoidnud end publiku südame võitmiseks mõistagi tagasi. Olgu selleks siis sinimustvalge lipuga laskumine langevarjul või lennukiga trikitamine maapinnale nii lähedal, et see paistis lausa arutu julgustükina.

Omaette lennundusnähtuseks võib pidada 64-aastast leedulast Jurgis Kairyst, kelle oskus publikuga suhelda võlus kõiki. Lennates eelistas omaaegne vigurlennunduse maailmameister hoida oma propellerlennukit SU-26 rohkem kabiin alaspidi (suurel pildil). Muide, pea alaspidi on mees lennanud kunagi läbi ka üsna madala ja kitsa silla alt.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles