T, 29.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Bakterite uurimine tõi noorukile medali

Elina Randoja
, reporter
Bakterite uurimine tõi noorukile medali
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Muu hulgas avastas Rando Mändar oma klassikaaslaste telefone uurides, et klahvidega mobiilidel oli baktereid palju vähem kui puutetundliku ekraaniga telefonidel.
Muu hulgas avastas Rando Mändar oma klassikaaslaste telefone uurides, et klahvidega mobiilidel oli baktereid palju vähem kui puutetundliku ekraaniga telefonidel. Foto: Kristjan Teedema

Kivilinna gümnaasiumi abiturient Rando Mändar uuris 11. klassis väga põhjalikult oma klassikaaslaste mobiiltelefone, kaks nädalat tagasi tunnistati tema uurimus aga rahvusvahelisel konkursil pronksmedali vääriliseks.

Mändar ei uurinud mitte telefone endid, vaid neil elavaid baktereid. Täpsemalt selleks, et teada saada, kas tema klassikaaslaste telefonidel leidub haigustekitajaid, mis on antibiootikumide suhtes muutunud vastupidavaks.

Mändar rääkis, et koolis pole varem sellist uuringut tehtud, küll aga meditsiiniasutustes. Nimelt levib keskkonnas üha enam baktereid, millele olemasolevad ravimid enam ei mõju ja seetõttu on vaja pidevalt välja arendada uusi.

Tagasi üles