Sisukord
Kultuur
Tänane leht
24.09.2020
«Vahel on ikka tunne, et ei jaksa, aga tuleb elada!» Eesti Eesti teed karjuvad raha järele (12) Poliitaasta esimene umbusalduskatse ebaõnnestus (26) Juulis juhita jäänud terviseamet sai uue direktori Eesti lühiuudised Sindi rahaautomaat lasti õhku gaasiga (1) Peeter Helmele nõutakse tingimisi vangistust (5) Mustakivi tulistaja raiub, et tulistas meest kuus korda enesekaitseks (8) Majandus Telia juht: kõik hinnad paneme paika kohapeal (2) Majanduse lühiuudised Euroopa kohus lubab Airbnb tegemisi piirata Välismaa Välismaa lühiuudised Uus rändepakt ⟩ Euroopa Komisjon pani rõhu illegaalidest vabanemisele (5) Soome valitsuse hõive-eesmärke ei peeta reaalseks PÕHJALA VAADE ⟩ Taani 2021. aasta riigieelarve – kõike muud kui tavaline KOHALIK VAADE ⟩ Nappi eelarvetekki peab Lätis jaguma paljudele külmetajatele Arvamus Juhtkiri ⟩ Euroopa vastus rändele Tõnis Oja: kui hunt lõpuks tuli Arnold Unt: sõjaohvrite hauapaikadest (6) Jaak Valge: kolm müüti sisserände kohta (12) T. G. Karasjov Orgusaar: kadakasakslus kui norm ehk kupjate mentaliteet (9) Karoliina Lorenz: haridus ja teadus on riigi tulevik (1) JULGEOLEK ⟩ Gert Antsu: idapartnerlusriigid väärivad Eestilt parimat nõu (1) JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: memmede põlvkond aitab eksportida edu (2) Isabel Mari Jezierska: mida on ühist Poolas, USAs ja Valgevenes toimuvatel meeleavaldustel? (8) Kultuur Eesti muusika nägu saatuslikul koroona-aastal on kammerlik ja endasse süüviv Julges tantsukeeles olulised teemad, mis kõnetavad just täna Sport Eksperttunnistaja Port: enim torkas silma kasutatud ainete paljus ja sihipärane tegevus Spordi lühiuudised Videod ⟩ Kuri koroonaviirus tegi Eesti võrkpallile omamoodi kingituse Reis Reisiuudised Berliin kahe päevaga Maa Elu Nädala mõte: kas maal on ikka hea elada? (2) Polli aiad annavad rikkaliku saagi Eesti künnimeistrid jäid ka sel aastal alistamatuks Inimtühjale saarele võib minna sügispiknikku pidama Mida peab teadma ise korstnat pühkides? (3) Veinitegu pakub maitsmis- ja avastamisrõõmu Tormiga võib ka tuulevaikus valitseda Eluks vajalik vitamiin, millega liialdada ei tasu Maasikvaarikas kannab vilju külmadeni Sügisel korjake aiast Lusitaania teeteo munad kokku Üle kivide-kändude roninud kanala omanik püssi põõsasse ei viska (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas teid on kunagi sunnitud?

2 min lugemist
Anarhiline nihestatus: Soho Fond «Meie inimesed». FOTO: Liis Treimann

Näitus uurib sunni fenomeni kunstniku loomingu   alusena.

Tellijale Tellijale

Teet Veispakule on kuraatorina alati meeldinud enda nn alluvatele (loe: kunstnikele) väljakutseid esitada ning sellega publikut irriteerida ja intrigeerida. Ta viskab palli kõigepealt ­autoritele ja järgmisena vaatajale, oodates siis vastukaja, mis talle endale naudingut pakuks. Seda mitte negatiivses võtmes, vaid originaalset sõnakõlksu kasutades, millest iga kunstnik on vabatahtlikult sunnitud lähtuma.

Veispak oli mõni aasta tagasi ka praeguseks lõpetanud pikkade traditsioonidega rahvusvahelise performance’i- ja videokunstifestivali «Kananahk» üks peakorraldajatest ning seda on tema ettevõtmistes tunda siiani.

23.09.2020 24.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto