N, 1.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Juhtkiri: «rahvavabariigid» näitavad tõelist palet

Postimees
Facebook Twitter
Comments
Foto: Urmas Nemvalts

Järjekordne Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) erimissiooni vaatlejate kinnipidamine Ida-Ukrainas näitab kujukalt, milleni viib isehakanud «rahvavabariikide» tahtlikult riiki destabiliseeriv tegevus.

Nii-öelda rahvavabariikide «juhid», kel puudub tegutsemiseks igasugune alus ja voli, on vägivalda kasutades tekitanud olukorra, kus osal riigi territooriumist valitseb omakohus, pannakse toime rööve ning karistamatu marodöörluse tõttu on ohus rahumeelsete kodanike vara. Meie jaoks muudab Donetskis aset leidnud intsidendi lähedasemaks teadmine, et üks kinni peetud OSCE vaatlejaist lisaks türklasele, šveitslasele ja taanlasele on Eesti kodanik. Taani on ühe valitsusliikme kaudu kinnitanud, et vahistajaks olid separatistid.

Põhimõtteliselt on tegemist sarnase juhtumiga nagu aprilli lõpus Slovjanskis, kus samuti peeti kinni rühm eri riikidest pärit OSCE vaatlejaid. Toona teatas üks separatistide kõne­isikuist, et OSCE vaatlejate näol on tegemist NATO spioonidega. Selline hinnang sõltumatult oma tööd tegevale rahvusvahelisele missioonile viitab «rahvavabariikide» soovile kasutada selliseid ettevõtmisi oma propagandas, et takistada faktipõhise informatsiooni kogumist ja levikut.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles