K, 29.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kreml laiendab häbimärgistatute ringi

Jürgen Tamme
, toimetaja
Kreml laiendab häbimärgistatute ringi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vene riigiduuma saadikud ajalehti lugemas.
Vene riigiduuma saadikud ajalehti lugemas. Foto: ITAR-TASS/ScanPix

Idanaaber valmistub vastu võtma seadust, mis annab lihtsa võimaluse sildistada välismaalt raha saavad väljaanded kahjulikeks välisagentideks.

Kui seni on Venemaa vaatamata rahvusvahelisele kriitikale sildistanud välisagentideks välismaalt toetust saavaid valitsusväliseid organisatsioone, siis uus seaduseelnõu laiendaks häbimärgistatute ringi veelgi. Rühm riigiduuma saadikuid esitas möödunud nädalal parlamendi alamkojale uuesti seaduseelnõu, mis näeb ette välismaalt raha saavate Vene meediaväljaannete registreerimist välisagentidena. Esialgu pole teada, millal seaduseelnõu parlamendis hääletusele pannakse.

Esitatud kava sarnaneb valitsusväliste organisatsioonide välisagentideks registreerimist nõudva seadusega, mis jõustus 2012. aasta lõpus ja mille alusel on võimud muu hulgas korraldanud läbiotsimisi sadakonnas valitsusvälises organisatsioonis. Kriitikute sõnul on enim võimude tähelepanu pälvinud need välisriikidest rahalist toetust saavad valitsusvälised organisatsioonid, mis on seotud poliitilise tegevuse, protestide ja kriitikaga valitsuse aadressil.

Märksõnad
Tagasi üles