Sisukord
Tartu
Postimees
03.08.2020
RMK jätab kultuurimälestised lagunema (11) Eesti Eesti lühiuudised Vabanki koroonakolle paisub jõudsalt (7) Pinge välisteenistuses kasvas veelgi (14) Majandus Majanduse lühiuudised Juunis tööstuse langus pidurdus Pandimajad: eks ikka käib ärimehi, kes löövad pool kilo kulda letti (1) Riik ei tõmba libamaaklereid liistule Soomlased ei saa aru, millest minister Aab räägib (5) Välismaa Austraalia osariik kehtestas katastroofiolukorra Habarovski toetusprotestidel vahistati kümneid inimesi (1) KOHALIK VAADE ⟩ Koroonamure on nihkunud Itaalialt Hispaaniale Hongkongi koolid kardavad tsensuuri Arvamus Juhtkiri: tõde ja õigus RMK moodi (13) Kommentaar ⟩ Olesja Lagašina: viimase hetkeni vaba (2) Eerik-Niiles Kross: krüptoäpardus siseministeeriumis (6) Varro Vooglaid: kodanikuühiskonna illusioon ja õigusriigi paroodia (39) Andrus Karnau: rahapesutrahvi raasukesed (5) Riina Sikkut: härra Lotman, ärge pange mulle sõnu suhu! (5) Urmas Nemvalts: päeva karikatuur Kultuur Milleks šamaanile wifi või transistorraadio? Arvustus ⟩ Inimlik põhjamaine komöödia Sport Andrea Adamo Tänaku ande avastamisest, Einsteinist ja Idamaa tarkustest Hamilton sai kodurajal karjääri pööraseima võidu VIDEO ⟩ Magnus Kirdi kibe konkurent andis Soomes tormihoiatuse, edu valem tundub uskumatu Treier, Drell ja teised Itaalia liiga korvpallurid alustavad hooaega väga karmide reeglitega Teooria: Hamiltoni ja Bottase ootamatus rehvipurunemises oli süüdi Räikköneni lagunenud vormel Tartu Düstoopia või ennustus? Politsei ei hoiata linnas mobiilse kiiruskaamera eest (2) Tartu lühiuudised Kliinikumi töötajate nakatumine tõi piirangud Ultrasportlane Rait Ratasepp jooksis 20 maratoni 20 päevaga Video ⟩ Eksperiment. Jänese matkaraja läbib rõõmuga algusest lõpuni vaid fanaatik (1) Koolikokk läks pensionile rõõmu ja pisaratega Karlovlased võtsid lugude rääkimiseks üksteisele sappa Parameedikud selgitasid välja meistrid kuuli- ja kirvehaavade ravitsemises Olev Subbi maalis ideaalmaailma (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teatrietenduses saab nuusutada ja katsuda

2 min lugemist
Kairi Kivirähk ja Henry Griin tutvustasid veel valmivas lavaruumis paika, mis lubab vaatajatel osa saada ennemuistse ennustamise ja manamise maailmast. Mängus on liiv ja vihad. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu Uue Teatri kaks korrust on täis tassitud mitmesugust kraami heintest kuni mulla ja liivani. Seda kõike on ühe tavalise teatrilavastuse kohta üleliia palju. Kuid «Heleaines» ei olegi tavaline lavastus.

Tellijale Tellijale

Suures saalis oli ettevalmistuste aegu üles pandud seitse telki. Neist tulvas heinte lõhna. Vaatajad saavad lisaks nuusutamisele heina ka käega katsuda. Selle võimaluse pakub välja «Heleainese» meeskond – lavastuskunstnikud ja teised eri teatrivormidega seotud inimesed.

Ühtekokku on neid üheksa. Nemad ongi labürintteatriühendus G9, kes tõi mullu detsembris Tallinnas publiku ette näituse-lavastuse «Tumeaines». See kutsus jõulumöllu eest varjule Kullo lastegalerii keldrisse, kus päeval oli «Tumeaines» avatud kui näitus ning õhtul muutus etenduseks.

01.08.2020 03.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto