L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Head silmad igatsevad head trenni

Aime Jõgi
, reporter
Facebook
Comments
Niisugune näeb välja üks tubli, aga arvutitööst väga väsinud silm (suurel pildil), loo autori ehk minu silm.
Nägemisteraapia juhendaja Kar­men Johansson alustab kõige lihtsamast katsest. «Jälgi pliiatsit ja liiguta seda ümber oma silmade!» õpetab ta. Juba kahe tiiru järel on minul vesi silmist väljas.
Niisugune näeb välja üks tubli, aga arvutitööst väga väsinud silm (suurel pildil), loo autori ehk minu silm. Nägemisteraapia juhendaja Kar­men Johansson alustab kõige lihtsamast katsest. «Jälgi pliiatsit ja liiguta seda ümber oma silmade!» õpetab ta. Juba kahe tiiru järel on minul vesi silmist väljas. Foto: Margus Ansu

Silmad võiksid ju olla nägemiseks, aga näe – ei ole. Neid on vaja palju enamal puhkudel ning isegi siis, kus me ei aima, et meil läheb silmi vaja.

Kõik me oleme kuulnud inimestest, kes kardavad kõrgust. Ja neist, kel läheb autos või bussis sõites süda kergesti pahaks. Või siis inimestest, kellele ei meeldi lugeda ja kes ei õpigi kunagi korralikult lugema või kellel on raskusi loetust arusaamisega. Ja lastest, kes ei armasta pallimängu või kukuvad läbi jalgrattaeksamil.

Nägemisteraapia spetsialist Karmen Johansson ütleb, et kõigi nende hädade üks põhjuseid võib olla silmade halb koostöö, silmade vähene võime vaadata kas sisse- või väljapoole ning silmaläätse puudulik teravustamisvõime.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles