Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Riigikogu ei muutnud apteekide ajutist piirangut

Õiguskantsler Indrek Teder FOTO: Andres Haabu / Postimees

Riigikogu ei toetanud eile erakorralisel istungil õiguskantsler Indrek Tederi ettepanekut muuta apteekide asutamisele seatud aastast piirangut, mis tema hinnangul on põhiseadusega vastuolus.

Tellijale Tellijale

Tederi ettepaneku poolt hääletas kaheksa, selle vastu oli 58 riigikogu saadikut. Seadusemuudatus, millega uute apteekide asutamisele kehtestati aastaks ajutine piirang, hakkas kehtima 9. juunil. Samal päeval jõustus ka riigikohtu eelmise aasta lõpu otsus, mis tühistas senised piirangud apteekide asutamisele.

Muudatused näevad ette, et kuni 2015. aasta 9. juunini võib suuremates ehk üle 4000 elanikuga asulates uue apteegi avada ainult omavalitsuse soovil ja ravimiameti nõusolekul. Kui taotlusi laekub rohkem kui üks, heidetakse esitajate vahel liisku. Ajutise piirangu eesmärk on takistada kuni uue regulatsiooni loomiseni apteekide massilist asutamist linnadesse ja nende sulgemist maal.

03.12.2021 04.12.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto