E, 20.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Peeter Saul

Janar Ala
, toimetaja
Peeter Saul
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Peeter Saul
Peeter Saul Foto: Erakogu

 ( 26.01.1932 Tallinn – 2.07. 2014 Tallinn)

Kui Peeter Saul tähistas kaks aastat tagasi oma 80. sünnipäeva, saabus roosikimp loomulikult ka Kadrioru lossist. Kimpu saatsid sõnad, et kui presidendipaar kordki peaks igatsema head salongimuusikat, pole neil Peeter Saulist paremat valikut. Üheksal juhul kümnest võib sellistesse sõnadesse suhtuda kahtlusega, kuid Peeter Saul oli üks nendest, kellele polnud vaja asja ees, teist taga mett moka peale määrida.

Elu muusikas, võib samuti öelda ilma igasuguse suure ja õõnsa kõnekõminata. Maestro elas muusikas, ja mitte ainult sellepärast, et ta juhatas orkestreid, mängis klaverit või et tal oli Eesti üks suurimaid vinüülplaadi- ja partituurikogusid. Peeter Sauli lähedasedki olid muusikud – tema ema Linda Saul oli tunnustatud dirigent ja laulupedagoog ning isa Voldemar Saul viiuliõpetaja, abikaasa Heli Lääts aga on Eesti üks legendaarsemaid lauljaid.

Märksõnad
Tagasi üles