Andres Kull: esmalt olümpiale, seal medalile

Jaan Martinson
, spordireporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Andres Kull
Andres Kull Foto: Liis Treimann

Kaevikrajalaskur Andres Kull otsustas asja tõsiselt käsile võtta ja seadis endale suured eesmärgid: esmalt jõuda maailma 36 parema hulka ning sellega ka Rio de Janei­ro olümpiale, siis olümpial kuue sekka ehk finaali ja lõpuks medalile, loodetavasti kullale.

Kull kutsus kohale meedia, et selle kaudu plaanid avalikkusele välja öelda. Ja samal ajal allkirjastada sponsorlepingud, mis võimaldavad treeningkoormust tõsta ehk rohkem märke alla lasta ja talviti harjutada seal, kus lund pole.

«Seni sain aastas lasta 10 000 märki, kuid vaja oleks kaks korda rohkem,» selgitas Kull. Kui hinnast rääkida, siis ühe märgi hind koos padruniga on nõks alla ühe euro, mis tähendab, et kallis. Hooaja eelarve polevat veel täielikult koos, kuid Kulli treener Urmas Saaliste – kaks korda olümpial käinud jahilaskur – hõikas välja üleskutse, et ta hoolealuse särgil on vaba reklaamipinda küll.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles