Sisukord
Eesti
Tänane leht
26.10.2020
Tallinnast Mägi-Karabahhi suundunud armeenlane: «Ma oskan kasutada üheksat relva» Eesti Kross: kuritegeliku pakti tühistamine peaks laienema ka baltisakslastele (3) Riigikogu peab arutama homoabielu seadustamist (3) Saaremaa surmasohver kihutas juba Kuressaares Eesti lühiuudised Läti politsei tabas Lasnamäe tapmises kahtlustatava mehe Ametnikud vilistasid lasteaia turvameetmetele Haigekassa ei taha laste ravitoitu kompenseerida Majandus Lubatud koroonarahast ei paista veel sentigi Eesti teadlase uuring: keskkond mõjutab tugevalt alkoholi tarbimist Majanduse lühiuudised Ootamatu petuskeem: firma annab palga asemel töötajale laenu (4) Välismaa Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE ⟩ Hispaania koroonasegadus õõnestab usaldust Pandeemia surub vaimselt haiged ahelatesse Sloveenia peab tähtsaimaks ELi piiri pidama saamist Arvamus Juhtkiri: kultuurne sõnavabadus Marek Strandberg: tuumajaama läbinähtav ehitus Jaan Aiaots: metsandus vajab stabiilset arengut Neeme Raud: kui kõike on liiga palju Robert Bunder: toetad abielureferendumit, toetad diktatuuri? (1) Peeter Järvelaid: õiguslik vaade pensionäride vaesusele Rein Raudsalu: millist tõde Estoniast tahame teada? (1) HARIDUS ⟩ Aimar Ventsel: märkmeid põlisrahvaste keelte surnuks kaitsmisest Venemaal HARIDUS ⟩ Mihkel Kunnus: palgalõhest põlis- ja kultuurrahva vahel HARIDUS ⟩ Ilmar Tomusk: kliendil on alati õigus nõuda eestikeelset teavet ja teenindamist Kultuur Et sõnum ei sumbuks sõnadesse... Kultuurist lühidalt Filmiarvustus: Borat saabub Eestisse (1) Sport Alistamatu Kotkas lahkus suurelt areenilt Kristjan Ilves tahaks võistelda, kuid peab veel kannatust varuma Suure kärata tööd rügav Kaspar Treier on tõusmas Eesti korvpalli üheks suuremaks tegijaks Tartu Nagu välk selgest taevast: rong Reola peatuses enam ei peatu Aet Rebane: väga lihtne on olla halb ema Eestlaste nutikerised kütavad kuumaks ka Ameerika saunad Distantsõppel käinud koolid lähevad klassiruumidesse tagasi Tartu lühiuudised Kuldking vaeb tantsupaare neid pingeritta seadmata Uue hooldekodu nimel läheb mõis oksjonile Kriminalistikaõpetaja tudengile eksamil: juba palju parem, aga ikka veel väga halb Meelelahutus Koomiks Sudoku

Reklaamiraha ettekirjutused võidakse tühistada

1 min lugemist
FOTO: Lennart Rikk

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon võib menetlusvigade tõttu tühistada Tallinna keskerakondlastest linnajuhtidele tehtud ettekirjutused, mis kohustavad neid mullusügiseste valimisreklaamide kulud linnakassasse tagastama, sest enne ettekirjutuste tegemist ei olnud neid haldusmenetluse käigus nõuetekohaselt ära kuulatud.

Tellijale Tellijale

Siiski ei tähenda see, nagu võiksid Tallinna linnapea ja Keskerakonna esimees Edgar Savisaar, Põhja-Tallinna linnaosa vanem Karin Tammemägi ja tema asetäitja Priit Kutser ning Tallinna ettevõtlusametis töötav Jaanus Mutli komisjoni ettekirjutustest ja reklaamiraha tagastamisest pääseda. Kui komisjon otsustab praegused ettekirjutused tühistada, algatatakse uus menetlus, millesse nõuetekohaselt kaasatakse ka keskerakondlased. Sel juhul saavad Savisaar, Mutli, Kutser ja Tammemägi esitada uue ettekirjutuse kohta seisukoha, vastuväited ja neid kinnitavad tõendid.

Järelevalvekomisjon tegi keelatud valimisreklaami kulude tagastamiseks kohalikel valimistel Keskerakonna nimekirjas kandideerinud eelmainitud neljale inimesele ja ka abilinnapea Arvo Sarapuule ettekirjutuse 27. mail. Nad kõik vaidlustasid ettekirjutused Tallinna halduskohtus. Neist Sarapuu maksis oma reklaamikulud linnale tagasi, kui jäi halduskohtus kaotajaks.

24.10.2020 26.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto