Sisukord
Majandus
Tänane leht
30.11.2020
Soome ametiühing jättis Eesti lennusaatjad rahata (2) Eesti Turuomanik küsib müüjalt tõendit, et too ei saa maski kanda (11) Eile avati koroona kiuste kuuks ajaks Tallinna jõuluturg (3) Osa isamaalasi taunib ühismeedias abielureferendumit (3) Eesti lühiuudised Viie aastaga kuus laenu välja andnud Savisaare pank läheb hingusele (1) Uue Kunsti Muuseum avas uues kohas uksed (2) Viljandi Väikemõisa rahvas valutab kure pärast südant 10. detsembril selgub, kelle Narva saab (1) Majandus Tallinn kaotab välismaalaste elamiskohana atraktiivsust (12) Viljandi ettevõtja tahab USAs tootmise püsti panna (1) Majanduse lühiuudised Kes toimetab toidukoti kõige odavamalt ukse taha? Volkswagen loob Eestisse autotarkvara ettevõtte allüksuse Välismaa Eesti kaitsmise harjutusi saadab omapärane mürin taevas Tapatöö Iraanis võib saada tuumaleppe kirstunaelaks Arvamus Stina Aava: kriis Ida-Euroopas on loogiline Juhtkiri ⟩ Moskvale järele ja ette Helen Talalaev: kuidas targalt annetada? Martin Helme: võitlus väärtuste üle on põhimõtteline (28) Liina Kersna: vaimse tervise teemad on elu ja surma küsimused Maris Riisenberg: Eesti Afganistani-teema juhtrollis (1) Tiit Kärner: avatud ühiskond on vale ideaal (3) Fookus HARIDUS JA TEADUS ⟩ Triin Teramäe: eesti lapsed ei ole lõimumispoliitika tööriistad (12) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: «Me tahtmised on tapvad ja kired kirvekujulised»* HARIDUS JA TEADUS ⟩ Eesti 200: segregatsioon hariduses tuleb lõpetada (1) HARIDUS JA TEADUS ⟩ TULE: olupoliitiline pragmatism ei ole õige lahendus HARIDUS JA TEADUS ⟩ Eestimaa Rohelised: vägisi ei tohiks koos õpetada Kultuur Näituseelamus ⟩ Mida võrgurobot unes näeb? Kultuur lühidalt PÖFFi kriitikute lemmik: vangilaagris kõlab lõputu lause PÖFFi grand prix: nii sünnivad EKRE valijad (9) Sport Areenile naasnud Tyson lööb endiselt kõvasti Kodus Vene sauna kogenud Eesti korvpallikoondis sai armuaega Spordi lühiuudised Kristjan Ilves: korra mõtlesin, et ehk õnnestub end poodiumile võidelda Elu parima sõidu teinud Tomingas lõpetas sprindidistantsil seitsmenda kohaga Blogi ⟩ Aigro teine hüpe läks täielikult aia taha ja eestlane kõrgesse mängu ei sekkunud Tarbija Kes toimetab toidukoti kõige odavamalt ukse taha? Tartu Tanel Tein ja Vahur Kalmre: linn vaatab kõrvalt. Riik mõtleb kaasa Rannar Raba: leppida? Kindlasti mitte Tartu lühiuudised Grippi pole veel diagnoositud, teisi viirusnakkusi aga küll (1) Selgusid Tartumaa parimad vabaühendused Mask katab nina ja suu, aga kuhu panna habe Lapsdetektiivid tabasid ERMist noa varastaja Karl Feigenbaum, rohenäpust viinamarjakasvataja Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ruum, õhk ja loodus

3 min lugemist
Agu Kabrits FOTO: Liis Treimann

Õru valda 17 aastat juhtinud vallavanema vahetas sügisel välja varem Tõrva linna juhtinud Agu Kabrits , kes on praeguseks olnud ametis veidi üle poole aasta.

Tellijale Tellijale

Küsin otse, miks te soovisite Õru vallavanemaks tulla?

Siin on palju juhuslikku. Ma sattusin lugema Valga maakonna ajalehte, kus oli kirjas, et Tõrva linnapea, kes on kaheksa aastat ametis olnud, lahkub töölt, ja teine artikkel oli samas esilehel, et Andres Palloson, kes oli pikaajaline Õru vallavanem, lahkub ka töölt. Ma panin need kaks asja kokku ja mõtlesin, et miks mitte proovida ja ärritada ja irriteerida – ma kasutan sellist Karlssoni väljendit – paljusid inimesi, keda ma tunnen ja kes siiamaani ei saa sellest aru. Paraku mõeldakse, et kuidas võib selline allakäik toimuda. See oli ka väike sisemine katsumus, et proovida ametit mujal ja just nimelt selles väikeses Õru vallas, mis on kogu aeg saanud tümitada ja oma olekuga kutsunud alati esile sellist… mitte pahatahtlikkust, aga irooniat ja valesti arusaamist.

28.11.2020 30.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto