Sisukord
Eesti
Postimees
11.07.2020
FOTOD JA VIDEO ⟩ Riskiallikas ei ole elektritõukeratas, vaid inimene Eesti Priit Hõbemägi on valmis minema kultuurikomisjoni vastu kohtusse Eesti lühiuudised Vanglamüüri lammutamine tõi hea üllatuse Kriis suunamudijaid ei murdnud Majandus Analüüs: Tallink kaotas üle kahe miljoni reisija (1) Apple’i aktsia ralli teeb murelikuks, analüütikud soovitavad siiski osta Välismaa AJA PEEGEL. Tunnistajad vaikivad seni Srebrenica ohvrite matmispaikadest Välismaa lühiuudised Arvamus Mihkel Kunnus: hukkamine e-kohtus President Kanye West Tagasihoidlik töörügaja Linnapea salarelv 111 päeva sisekaemust Sport MMA-eksperdid Vallo Hannus ja Ari Matti Mustonen lahkavad UFC suurt peamatši Ville Arikese kolumn: spordimaailm, mida me veel ei tundnud Tiidrek Nurme andis kogu oma elu jooksmisele Merendus Täna algaval Muhu väina regatil suuri pidusid ei tule Merenduse lühiuudised AK Põhjala võlud ja valud: vana kummitehas võidetakse inimestele tagasi Arter Laevandusjuht Kadri Land: Tundub, et põdesin koroonat juba aasta algul Eesti jälle esirinnas! Mets kaob, mis mühiseb (2) Õiguspsühholoog Talis Bachmann: kui on ainult sõna sõna vastu, siis ei tohiks süüdi mõista Põhjala võlud ja valud: vana kummitehas võidetakse inimestele tagasi «Väina tuled see aasta?» Romantikadisainer – ongi selline amet? Mis on saanud rahvaautost? Škoda Octavia sõiduproovis püüame saada jälile Kuidas voltida periskoopi? Huawei täiustas parimat kaameratelefoni Esimene rokifestival tähistas totaalset vabanemist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peaminister hakkab sõjaajal riiki juhtima

3 min lugemist
Taavi Rõivas Ämari lennubaasis Taani hävitajaga tutvumas. FOTO: Mihkel Maripuu

Eelnõu eesmärk on muuta Eesti riigikaitse tänapäevaseks ning tagada riigi juhtimine selgete käsuliinidega.

Tellijale Tellijale

Kooskõlastusele saadetud riigikaitseseaduse eelnõu koondab juhthoovad peaministri kätte. Praegu kehtivaid riigikaitse aluseid peetakse ajale jalgu jäänuks ja võrreldakse lausa Teise maailmasõja eelse korraldusega.

Peaminister Taavi Rõivas juhtis eelnõust kõneledes tähelepanu sellele, et Venemaa tegevus 2008. aastal Gruusia ja nüüd Ukraina vastu näitab üht – kiire reageerimine on tähtis. Kas ta oleks valmis riiki juhtima ka sõjaolukorras? Rõivas jättis küsimusele vastamata, viidates sellele, et see pole asjakohane, kuna uus seadus hakkab parimal juhul kehtima 2016. aastast. Selleks ajaks on ametis uus valitsus.

10.07.2020 11.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto