Sisukord
Arvamus
Postimees

Sven Mikser: Eesti riigi koospüsimise seadus

3 min lugemist
Kaitseminister Sven Mikser FOTO: Toomas Huik / Postimees

Riigikaitseseaduse eelnõu uuendab ja liidab rahu- ja sõjaaja riigikaitse seadused.Laiapindsesse riigikaitsesse panustamiseks ei piisa üksnes kõlavatest sõnadest, vaid see eeldab pikaajalist rahuaegset planeerimist ning vajaduse korral ka poliitilist tahet panustada riigikaitsega seotud valdkondadesse lisaressursse, kirjutab kaitseminister Sven Mikser (SDE).

Tellijale Tellijale

On vaieldamatu tõsiasi, et Venemaa agressioon Ukraina vastu on muutnud Euroopa julge­oleku­olu­korda ning see muutus on põhi­mõtteline ja pika­ajaline.

Eesti on selles julge­oleku­olu­korras kes­ken­dunud riigi­kaitse arengu­kava järje­kind­lale ellu­viimisele. Selle kava eesmärkideks on sõjaluure ja eel­hoiatus­süsteemi arendamine, kahe täielikult mehitatud ja varus­tatud jala­väe­bri­gaa­di loomine ning kaitse­väe soomus­ma­nöö­ver- ja tanki­tõrje­võime arendamine. Just kahte viimast eesmärki silmas pidades on vabariigi valitsus langetanud otsuse hankida Hollandist jalaväe lahingumasinaid CV90 ning Ameerika Ühend­riikidest kolmanda põlvkonna tanki­tõrje­raketi­komp­lek­se Javelin. Samuti oleme mitte ainult hoidnud Eesti kaitse‑eelarvet tasemel kaks protsenti sise­majan­duse kogu­toodan­gust, vaid eraldanud täiendavalt miljoneid eurosid valitsuse reservist, et võtta Eestis vastu liitlaste üksusi, tugevdada sisejulgeolekut ning parandada kriisiolukorras tähtsaid turvalisi sideühendusi.

03.08.2020 04.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto