Sisukord
Kultuur
Postimees
06.06.2020
Eestlased murravad Lätti, aga mitte enam viina järele Eesti Postimees tähistas eile 163. sünnipäeva tordi ja näitusega (3) Hea uudis tuleviku toidudetektiividele Leitud sõduri viimane lend (1) Majandus Elu on läinud paremaks ja lõbusamaks Börsiaktsiatele joosti tormi juba eelmisel aastal Meelelahutuslaevandus otsib uut sisu Välismaa Aro Velmet: miks pole USA rassiline ebavõrdsus kadunud? (46) Venezuelas tiksub humanitaarpomm (1) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: «Tere jumalime, venda!» Aleksei Lotman: võitlus «metsiku» rannaga Kuidas öelda: «Sinu elu loeb»? (26) Eksinud merehulkurid Kunstimaastikule puhtalt lehelt? Oodatust parem Urmas Nemvalts: päeva karikatuur (2) Sport Soome meistriliigaga liitunud HC Tallinn loodab olla teerajaja Loe ⟩ Kiri, mis hävitas legendaarse Lance Armstrongi karjääri (1) Eesti ainus proff, kes võistleb Verstappeni, Leclerci ja Alonsoga Soome ja Eesti hobisportlaste seas vohab doping (1) Jaanus Kriiski kolumn. Piirkondlikud spordiliidud – kasutamata potentsiaal! Merendus Meelelahutuslaevandus otsib uut sisu Merenduse lühiuudised AK Hannele Valkeeniemi: sada aastat dramaatikat, eraldi ja koos Ojaveer, Kiho, Saluri: mälestusi iseseisvuse taastulekust EKI keelekool: «Ära mine närvi» Jüri Saar: Ameerika antiiktragöödia (12) Kuidas anda hinnet elurikkusele? Teadlane seletab: kas loodus ei saa tõesti üraskitõrjega hakkama? (3) Digikultuur. Mis saab eesti keelest digiajastul? (1) Vikerkaar loeb. Pildikesi õllerahva kaugemast minevikust Mats Traadi ajamaastikud Baltisakslased sõja jalus (3) Võimas ja tüütu Kelle veri vannitorustikus? Nädala plaat: Tantsumasina motoorne essents Aja auk. Kadumise esteetika (1) Popkameeleoni mutatsioonid ja kauakestvad kompleksid Juurikas: valitsus ja medal Juurikas: meedia viskleb krampides Arter Jaanus Rohumaa: Ma pole kunagi läinud kedagi vägisi ümber kasvatama, ammugi mitte õpetama Villade rajamine Hispaanias tekitas Swedbankis kahtlusi (2) Karu läks kõndima. Sest telekas olid ainult halvad uudised Purjetamine – kõige kallim viis jõuda kusagile tasuta Rabarber on Allikukivi veinitäht Yamaha number 18. Pool aastat elust projektiratta peale 30 noort moegeeniust mürgeldab Effil Meelelahutus Koomiks Sudoku

Täna algab Viljandi folk – seekord eksootilisem ja mängulisem

2 min lugemist
Etran Finatawa kõrberiigist Nigerist. Bändi laupäevasest kontserdist saab osa ka Postimehe otseülekande vahendusel. FOTO: Viljandi pärimusmuusika festival

Viljandis paugub jälle folki. Järjekorras 22.  folkfestival täidab linna kontsertide, õpitubade, filmide, loengute ja palju muuga. Tänavu tavapärasest rohkem ka erinevate mängudega, sest just «Mäng» on selleaastase festivali läbiv teema.

Tellijale Tellijale

Selle teemaga võtavad korraldajad ülesande tutvustada mänguliste tegevuste kaudu nii eestlaste kui teiste rahvuste kultuurilist minevikku, olevikku ja ehk ka tulevikku. Viljandi järve kaldal toimuvad rannamängud, Filosoofide allee alguses asuv väljak muutub õuemängude platsiks ning laupäeva õhtul toimub Viljandis väravamäng, millel ajaloolase Ott Sandraku eestvedamisel uidatakse regilaule lauldes mööda agulitänavaid.

Festivali kavast ja küllap ka kava vahelt leiab laulu- ja tantsumänge, muru- ja ringmänge, sõna- ja vaatemänge. Kõige tähtsamal kohal on aga ka tänavu pillimäng. Festivali programmijuhi Tarmo Noormaa sõnul on seekordsed esinejad mängulised, võib-olla natukene eksootilisemad ja üllatavamad kui eelmistel aastatel.

05.06.2020 06.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto