Täna algab Viljandi folk – seekord eksootilisem ja mängulisem

Etran Finatawa kõrberiigist Nigerist. Bändi laupäevasest kontserdist saab osa ka Postimehe otseülekande vahendusel. FOTO: Viljandi pärimusmuusika festival

Viljandis paugub jälle folki. Järjekorras 22.  folkfestival täidab linna kontsertide, õpitubade, filmide, loengute ja palju muuga. Tänavu tavapärasest rohkem ka erinevate mängudega, sest just «Mäng» on selleaastase festivali läbiv teema.

Tellijale Tellijale

Selle teemaga võtavad korraldajad ülesande tutvustada mänguliste tegevuste kaudu nii eestlaste kui teiste rahvuste kultuurilist minevikku, olevikku ja ehk ka tulevikku. Viljandi järve kaldal toimuvad rannamängud, Filosoofide allee alguses asuv väljak muutub õuemängude platsiks ning laupäeva õhtul toimub Viljandis väravamäng, millel ajaloolase Ott Sandraku eestvedamisel uidatakse regilaule lauldes mööda agulitänavaid.

Festivali kavast ja küllap ka kava vahelt leiab laulu- ja tantsumänge, muru- ja ringmänge, sõna- ja vaatemänge. Kõige tähtsamal kohal on aga ka tänavu pillimäng. Festivali programmijuhi Tarmo Noormaa sõnul on seekordsed esinejad mängulised, võib-olla natukene eksootilisemad ja üllatavamad kui eelmistel aastatel.

05.03.2021 06.03.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto