Sisukord
Tänane leht
Postimees
03.06.2020
Eriolukord tõi kohtusse kaks korda rohkem laste hooldusõiguse vaidlusi Eesti Kopli lahte eksinud delfiinid ei pruugi osata lahkuda Eesti lühiuudised Eesti koroona-uuring: piirangute leevendamine ei toonud haigestumiste kasvu (5) Riik sunnib vahetama tähtsamad investeeringud vähemoluliste vastu (4) Majandus Silikaatkividest ehitamine teeb comeback’i Majanduse lühiuudised Ärinaist süüdistatakse ulatuslikus rahapesus (2) Välismaa Balti välisministrid tõid Poola kolleegi oma mulli Itaalia tähistas koroonakriisi ajal vabariigi päeva Vene firma nõuab Le Peni parteilt võlga tagasi Välismaa lühiuudised Kohalik vaade ⟩ Ungarit kummitab sajandivanune trauma (3) Kommentaar ⟩ Vene omavalitsuste liitmine lahustab rahvusi (3) Arvamus Juhtkiri: liivlaste testament leitud! (2) Marti Aavik: keda politseinik tulistab? (9) Toomas Koobas, Margus Maasing: digiriigi varjus pool (9) Edward Lucas: pandeemia mõjutas geopoliitilist maailmapilti Karmo Tüür: Vene alternatiiv Rail Balticule (2) Martin Küüsmaa: Noored peaks kohustuslikku pensionisammast tuliselt toetama (12) Kultuur Taavi Eelmaa: välgu kodustamine on keeruline protseduur Kultuuri lühiuudised Eestist võib saada suurtuuride must auk (11) Prügimägi, lageraie ja ihukaitsega ninasarvik Sport Umbraško jätkab Tarva peatreenerina «E-ralli on ülekaalulisele parem rasvapõletustrenn kui jooksmine.» Tartu Heljo Pikhof: töötushüvitis ei tohi meest narrida Erkki Bahovski: naised, maasikad ootavad teid! (2) Laenutõukerattad tõid linna nii elevust kui ka segadust Marja tänav Supilinnas saab kõnnitee Tartu lühiuudised Ülikooli tänava suur remont valmib plaanitust ligi kaks kuud varem Lastelaulupeo suure juubeli aasta avamine lõppes kunstilise juhi õnnitlemisega Viis vabatahtlikku koristasid Aardla poldrilt üle kahe tonni prügi Ambitsioonika jalgrattatiimi eestvedaja Rene Mandri sõnul seisavad sõitjad suurte valikute ristteel Värvirõõmsas Pallases on ka must ja valge tuba Heidi Iivari asub Soome kultuuriveduriks Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Photoshopi kasutajaid tervitab Eesti fotograafi töö

3 min lugemist
Külli Sparre pilt tervitab nüüd ka Adobe Photoshopi kasutajaid programmi avalehel. FOTO: Adobe

Kujundusprogrammi Adobe Photoshop CC kasutajaid tervitab alates juuli algusest avalehel Eesti fotograafi Külli Sparre töö. Fotograafiat fotomanipulatsiooniga kombineeriv Sparre kasutab oma tööde viimistlemisel ka ise just Photoshopi abi, seega on valik igati tabav.

Tellijale Tellijale

Sparre tööd on eriti viimasel kuudel saanud ohtrat tähelepanu. Piisab vaid külaskäigust raamatupoodi, et sedasamagim, nüüdsest Photoshopi kasutajaid rõõmustavat tööd näha nii Herdis Ojasu debüütromaani «Julgus elada» raamatukaanel kui postkaartidel ja kinkekottidel. Suuremat rahvusvahelist tähelepanu pälvis Sparre märtsis, kui tema teine töö, sürrealistlik foto «Päästeoperatsioon» valiti enam kui 70 000 töö seast ülemaailmse fotokonkursi Sony World Photography Awards kontseptuaalse foto kategooria võitjaks.

Fotograafia ei ole Sparre jaoks töö, vaid eelkõige ikkagi hobi, kuigi nüüdseks juba kirglik. Pildistanud on Sparre vaid mõne aasta ning alguses oli tegemist kõigest katsetamisega. «Algus ei olnud küll eriti tormiline ja väga tõsiselt ma seda kohe ei võtnud,» meenutab Sparre oma fotograafiahobi algust. «Miski mind pilditegemises siiski köitis, nii et jäin katsetama.»

02.06.2020 03.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto