Sisukord
Arvamus
Tänane leht
28.09.2020
Pretsedenditu praktika õigusloomes (1) Eesti Võru linna kahe suurema kooli direktorid nakatusid koroonaviirusega Röövellik õppelaen ⟩ Riik küsib õppuritelt endiselt krooniaja intressi (2) Eesti lühiuudised Eesti suurim puitmaja läheb oksjonile (4) Isamaa uus rakuke valis juhatuse (1) Ossipenko pääses Repinski abiga taas pumba juurde Majandus Vana kooli ettevõtjatel on Kunda tsemenditehasega salaplaan (1) Majanduse lühiuudised ELi riigid hüvitavad ravimifirmale koroonavaktsiini võimalike kõrvalmõjude kulu Peugeot ja Fiat püüavad veenda ELi konkurentsiametnikke Välismaa Eestlased jäid maailma karmimate koroonapiirangute lõksu (1) Mägi-Karabahhis puhkesid lahingud Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Jälle see tuumajaam (11) Toomas Kask: vihakõne – kas Eesti seadustest ei piisa? (1) Hallar Meybaum: Ida-Virumaa rohepööre Tiit Terik: jõuka pealinna vajadused Joel Kukemelk: kui pensionist enam ei piisa… (2) Kai Rimmel: roheline tuli riiklikule investeerimispangale! Liis Lipre-Järma: iga toetusavaldus loeb Olev Remsu: antiigist pärit euroopalikud väärtused peavad jääma (9) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Taneli Kylätasku: koroonaviirus tõi meid T-ristmikule (2) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Tiiu Kuurme: apokalüpsise vältimisest HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: laste ette valmistamine tuleviku puudumiseks (5) Kultuur Veiko Õunpuul on tänavakakleja karisma Krimiromaani kvaliteedinäitajaks on lugejale antud valevihjete veenvus «Viimased» arvustus ⟩ Armastus keskööpäikese viimaste kiirte all Sport Kanepi tõestas taas oma väärtust, Kontaveiti tabas õnnetu saatus (1) Venemaal raskustesse sattunud Jüri Vipsi tulevik on lahtine Bottas võitis kokkumänguhõngulise Venemaa GP Kalev/Cramo alustas Ühisliiga hooaega «ilusa kaotusega» Eva-Lotta Kiibus sai Saksamaal esimese suure võidu Spordi lühiuudised Tartu Asfalditehaste hais ajas elanikud öökima ja kassid oksendama (4) Ain Raal ja Daisy Volmer: keegi pole veel tänanud apteekreid. Aeg on püstitada ausammas Vambola Paavo: Tartu liikluse umbsõlmed ootavad kiiret lahtiharutamist (2) Põneva ajalooga majas tuli põranda alt välja revolver Eesti suurim puitmaja läheb oksjonile (4) Tartu lühiuudised Pool EMO parklast läheb lastehaigla ehituse tõttu tänasest kinni Välistudengid maadlevad reisipiirangute ja e-õppega Elleri muusikakool saab naabriks kaks väikest kortermaja Tammeka naiskonna kapten astus jalgpallikarjääris suure sammu edasi Sulgpallur Kati-Kreet Marran aitas Prantsusmaa klubi võidule Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaarel Arb: küsija näoga draakon

2 min lugemist
Kaarel Arb FOTO: Mihkel Maripuu/Postimees

Eesti parim muusikaalbum on Ewert and the Two Dragonsi «Good Man Down». Läbi aegade! Vähemalt on ta seda Raadio 2 korraldatud küsitlusel osalenud 1079 hääletanu arvamuste summana. Ja kui tuhande kaheksakümnes nüüd sellega rahul pole, siis kus oli su arvamus siis, kui see arvesse oleks läinud?

Tellijale Tellijale

Värske asja üle otsustada on raske. Kas 2011. aastal ilmunud «Good Man Down» saaks selle tiitli ka näiteks viie aasta pärast, selgubki loodetavasti siis, kui keegi küsida jaksab, sest kuigi «Eesti parim album läbi aegade» kõlab lõplikuna, ei peatu muusika ega püsi jäävana inimeste maitse.

Muidugi on kolme aasta tagune plaat meeles rohkematel inimestel kui mõnekümne aasta tagune, Ewert and the Two Dragons on aga oma muusikaga ületanud mitmesuguseid piire ning mil määral on hääletatud muusika ja mil määral maailmaedu eest, ei olegi lõpuks oluline. Loeb kuulaja isiklik suhe artisti ja albumisse ning draakonid on seda luua suutnud.

26.09.2020 28.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto