N, 21.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Elu maapealses põrgus

Postimees
Facebook
Comments
Illustratsioon: Urmas Nemvalts

Sündimine Gaza sektorisse on 21. sa­jan­di maailmas miinus­märgiga loteriivõit. Gaza kohta käibib juba aastaid meedias ise­loomus­tus «maailma suurim vabaõhuvangla», ning ilmselt pole see tõest kuigi kaugel.

Piirkonnas elav liht­kodanik, kellele ei meeldi näiteks seal­sed keh­vad majandus­olud, radi­kaalse Hamasi võimut­semine või mis iganes, ei saa naljalt mu­jal õnne proovida. Välja – kasvõi Lääne­kalda linna­desse, Egiptusesse või siis Iisraeli – pääse­vad vähesed, rääkimata reisi­misest teis­tesse riikidesse.

Üle­rahvas­tatud piir­konna võrdlemine vanglaga muutub veelgi selgemaks, kui vaadata Egiptusesse kaeva­tud maa‑alus­te tunne­lite rolli Gaza majan­duses. Alati pole see nii olnud: alles 1998. aas­tal avati Gazas rahvus­vaheline lennu­jaam, mida rahas­tasid teiste seas mitu euroliidu maad. 2001. aas­tal pommitati see aga puruks, hiljem lende toimunud pole.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles