Sisukord
Kultuur
Tänane leht
26.10.2020
Tallinnast Mägi-Karabahhi suundunud armeenlane: «Ma oskan kasutada üheksat relva» (1) Eesti Kross: kuritegeliku pakti tühistamine peaks laienema ka baltisakslastele (17) Riigikogu peab arutama homoabielu seadustamist (13) Saaremaa surmasohver kihutas juba Kuressaares Eesti lühiuudised Läti politsei tabas Lasnamäe tapmises kahtlustatava mehe Ametnikud vilistasid lasteaia turvameetmetele Haigekassa ei taha laste ravitoitu kompenseerida Majandus Lubatud koroonarahast ei paista veel sentigi Eesti teadlase uuring: keskkond mõjutab tugevalt alkoholi tarbimist Majanduse lühiuudised Ootamatu petuskeem: firma annab palga asemel töötajale laenu (4) Välismaa Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE ⟩ Hispaania koroonasegadus õõnestab usaldust Pandeemia surub vaimselt haiged ahelatesse Sloveenia peab tähtsaimaks ELi piiri pidama saamist Arvamus Juhtkiri: kultuurne sõnavabadus (1) Marek Strandberg: tuumajaama läbinähtav ehitus (3) Jaan Aiaots: metsandus vajab stabiilset arengut Neeme Raud: kui kõike on liiga palju Robert Bunder: toetad abielureferendumit, toetad diktatuuri? (1) Peeter Järvelaid: õiguslik vaade pensionäride vaesusele Rein Raudsalu: millist tõde Estoniast tahame teada? (4) HARIDUS ⟩ Aimar Ventsel: märkmeid põlisrahvaste keelte surnuks kaitsmisest Venemaal HARIDUS ⟩ Mihkel Kunnus: palgalõhest põlis- ja kultuurrahva vahel HARIDUS ⟩ Ilmar Tomusk: kliendil on alati õigus nõuda eestikeelset teavet ja teenindamist Kultuur Et sõnum ei sumbuks sõnadesse... Kultuurist lühidalt Filmiarvustus: Borat saabub Eestisse (1) Sport Alistamatu Kotkas lahkus suurelt areenilt Kristjan Ilves tahaks võistelda, kuid peab veel kannatust varuma Suure kärata tööd rügav Kaspar Treier on tõusmas Eesti korvpalli üheks suuremaks tegijaks (1) Tartu Nagu välk selgest taevast: rong Reola peatuses enam ei peatu Aet Rebane: väga lihtne on olla halb ema Eestlaste nutikerised kütavad kuumaks ka Ameerika saunad Distantsõppel käinud koolid lähevad klassiruumidesse tagasi Tartu lühiuudised Kuldking vaeb tantsupaare neid pingeritta seadmata Uue hooldekodu nimel läheb mõis oksjonile Kriminalistikaõpetaja tudengile eksamil: juba palju parem, aga ikka veel väga halb Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elust maha kirjutatud teater

2 min lugemist
Sylvia Milo etenduses «Veel üks Mozart» FOTO: sylviamilo.com

Täna algav teatrifestival «Monomaffia 2014» toob nelja päeva jooksul publiku ette kümme monolavastust. Neljandat korda toimuva festivali kaugeimad külalisesinejad tulevad tänavu USAst, külalisi on aga saabunud ka Šotimaalt, Kreekast ja Soomest.

Tellijale Tellijale

Üks tänavuse festivali põnevamaid lavastusi on David Harrelli autobiograafiline etendus «Väike kartul ja raske koorida». Harrell sündis ilma parema käeta, kuid Pärnus nähtav etendus ei jutusta niivõrd mitte puudega elamisest või eluraskuste ületamisest, kuivõrd sellest, kuidas leida endas teadlikkust mitte defineerida end oma puuduste või erinevuste kaudu.

Puudega inimeste elu käsitleb ka Šotimaa lavastaja ja näitleja Robert Softley etendus «Kui need spasmid oskaks rääkida», kogum lõbusatest ja kurbadest, liigutavatest ja üllatavatest lugudest, mis kogutud vestlustest puudega inimestega. Softly etenduse keskmes on keha, mis puudega inimeste jaoks võib olla keskpunkt, mis määrab selle, kuidas nad eksisteerivad. Nii nagu Harrell on ka Softly pikaajaline puudega inimeste õiguste eest võitleja ning oma näitlejatööde eest mitme auhinnaga pärjatud.

24.10.2020 26.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto