Sisukord
Kultuur
Postimees
04.06.2020
Segadus: 2+2-reegel ühistranspordis ei kehtigi? (3) Eesti Kõlvart hakkas Tallinna sihtasutusi rappima Eesti lühiuudised President käis Marjamaa talus maasikal (1) Mägrapere ukse tagant hakkab sõitma kiirrong Majandus Turg ootab Euroopa Keskpangalt täna tegusid Majanduse lühiuudised Kriis tabas naisi ja noori Inimesed naasevad poodidesse ettevaatlikult Välismaa Valge Maja valab õli tulle Välismaa lühiuudised Venemaa asub lähinaabrite kodanikele lahkelt topeltpasse jagama Arvamus Juhtkiri: iga üldistus on natuke vale Aimar Altosaar: riigikogu madallend Kadri Kaska, Maria Tolppa: Hiina interneti valitsemine ja suveräänsus Vivian Loonela: tugi ühisturule – ELi liikmete kindlustunne Liisa Pakosta: emade taskute kallale minna ei tohi (1) Kultuur Võitlus käib armastuse nimel Kunstihoone uus juht on põnevil Esimene esilinastus pärast kriisi Sport Spordi lühiuudised Mart Poom: Nõmme United tahab olla parim kasvatajaklubi, me ei pea nui neljaks Premium liigasse jõudma Kuidas mõjutab Soome ralli ärajäämine Lõuna-Eesti võistlust? Reis Hispaania õitseb, lõhnab ja ootab turiste Reisi lühiuudised Maa Elu Nädala mõte: rohenäppude puhkepäevad Küsime spetsialistilt ⟩ Mida teha, kui kohtud linnas suure metsloomaga? Vargad himustasid taimekaitsevahendeid Esimene siloniide on kulla väärtusega Kuidas telefoni abil keskkonnasõbralik kalaost teha? E-kaubandus aitab käsitöömeistritelgi hinge sees hoida Peipsi kaldal startis Lendav Laev Ilmajutt: helkivatel ööpilvedel on põnev ajalugu Paneme maasika salati sisse Mungalill ehib köögiviljaaeda Kihlvedu tegi agronoomist lihaveisekasvataja Tartu Osa Vabaduse puiesteest läheb terveks juuliks autodele kinni (1) Alar Karis: Raadi on kaugel, Toome kaugemal veel Toidujagajad hankisid külmiku ja laiendavad haaret Aivar Lainjärv sai teisel katsel vallavanemaks Tartu lühiuudised Kõhnade Eesti inimeste geenides peitus võti mõistmaks ülekaalu Tammeka vajab stabiilsemat mängupilti Tärkamise aeg Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elust maha kirjutatud teater

2 min lugemist
Sylvia Milo etenduses «Veel üks Mozart» FOTO: sylviamilo.com

Täna algav teatrifestival «Monomaffia 2014» toob nelja päeva jooksul publiku ette kümme monolavastust. Neljandat korda toimuva festivali kaugeimad külalisesinejad tulevad tänavu USAst, külalisi on aga saabunud ka Šotimaalt, Kreekast ja Soomest.

Tellijale Tellijale

Üks tänavuse festivali põnevamaid lavastusi on David Harrelli autobiograafiline etendus «Väike kartul ja raske koorida». Harrell sündis ilma parema käeta, kuid Pärnus nähtav etendus ei jutusta niivõrd mitte puudega elamisest või eluraskuste ületamisest, kuivõrd sellest, kuidas leida endas teadlikkust mitte defineerida end oma puuduste või erinevuste kaudu.

Puudega inimeste elu käsitleb ka Šotimaa lavastaja ja näitleja Robert Softley etendus «Kui need spasmid oskaks rääkida», kogum lõbusatest ja kurbadest, liigutavatest ja üllatavatest lugudest, mis kogutud vestlustest puudega inimestega. Softly etenduse keskmes on keha, mis puudega inimeste jaoks võib olla keskpunkt, mis määrab selle, kuidas nad eksisteerivad. Nii nagu Harrell on ka Softly pikaajaline puudega inimeste õiguste eest võitleja ning oma näitlejatööde eest mitme auhinnaga pärjatud.

03.06.2020 04.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto