R, 22.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Nutilaager tutvustas robotite hingeelu

Madle Timm
, suvereporter
Facebook
Comments
«On väga oluline, kuidas te roboti asetate. Kui panete ta alguses viltu, siis ta sõidab ka viltu,» rääkis juhendaja. Oma roboti võimekust katsetavad Vivian (10, vasakult), Mikk (11) ja Alex Sander (9).
«On väga oluline, kuidas te roboti asetate. Kui panete ta alguses viltu, siis ta sõidab ka viltu,» rääkis juhendaja. Oma roboti võimekust katsetavad Vivian (10, vasakult), Mikk (11) ja Alex Sander (9). Foto: Kalev Saar

Täna lõpeb Valgamaal Kääriku spordikeskuses Eesti esimene nutilaager, kus lapsed said lisaks tavapärasele laagritegevusele õppida intensiivselt nii robootikat kui ka programmeerimist.

Laagri üks juhendaja Kristi Kivilo ütles, et huvi ürituse vastu oli väga suur ja kohad täitusid mõne tunniga.

Esmaspäeval alanud laagris jaotati 40 last esmalt meeskondadeks, kes siis asusid omavahel mõõtu võtma ja töötubades mitmesuguseid ülesandeid täitma. Laager eelnevat infotehnoloogiaalast kogemust ei eeldanud ning kohale olid tulnud erineva ettevalmistusega rüblikud – kogenumad said seega ka ise veel algajatest kaaslasi juhendada.  

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles