Sisukord
Eesti
Postimees
10.08.2020
«Eesti on ju e-riik. Kuidas siis nii läks?» Eesti Eesti lühiuudised Katastroof nõudis 14 inimese ja lennufirma elu Eesti mee müük kasvas hüppeliselt Majandus Hinnalangus tuleb kasuks jõukamatele Dollar odavnes juuli teises pooles järsult Majanduse lühiuudised Välismaa Minsk jäi ärevalt ootama valimiste järellainetust Välismaa lühiuudised Liibanonlased nõuavad võimukandjate kõrvaldamist Instagrami-aktivistid paljastavad Egiptuse eliidi jõledusi Arvamus Juhtkiri: digiriigi kõikuv kuvand Tuuli Põhjakas: vajalik puhkus «tavalisest» Jürgen Ligi: Martin Helme huvide konflikt (3) Kaarel Vanamölder: kriisikevade õppetund? Lemmit Kaplinski: peatagem raudtee elektrifitseerimine Edward Lucas: õnn väljendada arvamust Kultuur Tartuffi soovitused: traditsioonilised lembeavaldused ja iseäralikud armastuslood Toomiku helged varjundid Sport Anett Kontaveit jahib karjääri teist triumfi Spordi lühiuudised Vundamendi ladumine võttis peatreeneri isegi korraks naeratama Lillemets rassis end üksinda maailmas teiseks, Alver tõukas Balta troonilt Tartu Napsumüügi piirang paneb pubid proovile ja ööklubid kinni Kätlin Konstabel: koroonajooksikud, mõistus ja tunded Unustage rohelised mehikesed! Metsatüli jõudis kohtusse (1) Tartu lühiuudised Ööd on siin mustad ja rahvast kõvasti vähem kui reedeti tavaliselt Raha ajas Naiivi pidajad ja majaomaniku tülli Õed püüavad mitte lasta elul endast üle sõita Kriis tõi juurde hulga linnaaednikke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Asjatundmatu tegevus kustutab ajalugu

2 min lugemist

Muinsuskaitseamet seisab selle eest, et maapõuest leitud aarded leiaksid ekspertide ja hobiotsijate kaudu tee muuseumi, et täita ajaloos peituvaid tühimikke, kuid mõnikord võib ka vastupidi minna.

Tellijale Tellijale

Muinsuskaitseametnikud on tänavu võtnud leide vastu 88 korda. Nende alla kuuluvad nii üksikleiud kui ka suuremad leiukogumid ning pea tosin aarde- või peitleidu. Enamasti annavad leidudest teada hobiotsijad, kes on läbinud ka vastava koolituse, ja neil on luba ning teadmised, kuidas tuleb leitud esemetega käituda.

Selle aasta kõige suurem leiutasu, 55 000 eurot, läks koolituse läbinud inimestele, kes leidsid Ida-Virumaalt väga erilise viikingiaegse hõbeaarde. Nimelt leidsid kaks loaomanikku aarde, mis oli maapõue sattunud ilmselt 11. sajandi teises pooles. Kuna leidjad teavitasid kohe ka muinsuskaitseametit, oli arheoloogidel võimalik aare koos seda ümbritseva mullaga üles võtta ja kiht kihi haaval laboris puhastada.

08.08.2020 10.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto