Sisukord
Arvamus
Postimees
01.06.2020
Suur intervjuu ⟩ Kriis tõi esile selle, mis niigi olemas oli (30) Eesti Eesti lühiuudised Graafikud ⟩ Erakonnad elavad võlast võlga (4) Tänasest tohib jälle igasuguseid asju teha (8) Majandus Estraveli juht: jõudsime ajaloolisse äärmusesse Majanduse lühiuudised Majandusnäitajad viitavad, et enne paranemist läheb hullemaks Kütusefirmad tõstsid vaikselt bensiini hinda Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Lätil oli pandeemias Eestist rohkem õnne (10) PÕHJALA VAADE ⟩ Kas Rootsi ja Taani muutusid ihneks? Välismaa lühiuudised USAs vahistati üle tuhande protestija (1) Arvamus Juhtkiri: oleme roherongile hilinemas (4) Herman Kelomees: debatiduellid ja -duetid VÄITLUS ⟩ Kas von der Leyeni plaan on Eesti suhtes õiglane? (34) Marge Tänava: klassiruum hirmutab noori (3) Loretta Kruusimäe: oma kodu või hooldekodu? (3) Sergei Metlev: muuseum õilistab Kultuur «Novell on varmas tabama ja jäädvustama ka ajavaimu pisimaid virvendusi» Eesti novellikunsti visiitkaart Sport Reportaaž ⟩ Rattaproff Norman Vahtra päästis Postimehe ajakirjaniku Spordi lühiuudised Suvine korvpallihooaeg algas efektselt Tartu Kudemisrändel latikas meelitab Emajõe kaldad kalastusturiste täis (1) Eili Arula: andke aega amortiseeruda Mari-Liis Pintson: üks õhupall koroonaaja tõelistele kangelastele Tartu lühiuudised Linnapea: kriisi mõju linnaeelarvele pole ränk, vaid mõõdukas Tammeka naiskond võttis meistriliigas vastu kaotuse Jaani kiriku terrakotade read täienesid paarikümne kujuga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nils Niitra: sakslaste pärispatt

2 min lugemist
Nils Niitra FOTO: Postimees

Saksa liidukantsler Angela Merkel on esimesi Saksamaa juhtide pikas reas, kes üritab tugeva kodumaise vastulobi kiuste vähemasti näida suhetes Venemaaga põhimõttekindel. Äsja teatas ta siiski Riias, et Ida-Euroopasse ei saa NATO baase luua, kuna see läheks vastuollu 1997. aasta NATO-Venemaa kokkuleppega. Merkel jättis lisamata, et suhetes praeguse Venemaaga ei saa sellised kokkulepped olla enam kehtivad. Juba varem jõudsid meediasse teated Merkeli salaläbirääkimistest Venemaaga, mille sisuks on muuhulgas Krimmi anneksiooni tunnustamine teatud tingimustel.

Tellijale Tellijale

Venemaa ja Saksamaa on meie seisukohast olnud alati kaks riiki, mis on Baltikumi kurnanud ja jaganud. Saksamaa ja Venemaa tippjuhtkonna vaheline soe või vähemasti silmakirjalik side on alati olnud tugev, alates Saksamaalt Venemaale saadetud keisrinnadest kuni Molotovi-Ribbentropi pakti ja eelmise liidukantsleri Gerhard Schröderini välja.

Praegu oleks vist korrektne öelda, et Teist maailmasõda alustasid mingid natsid, rahvusest ei räägita. Ent korrektsusest kõrvale kaldudes julgen siiski väita, et sõda alustasid sakslased, kes olid natsid.  

30.05.2020 01.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto