E, 20.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Veerpalu tõttu ootele pandud test sai kindlad piirnormid

Peep Pahv
, sporditoimetuse juhataja
Veerpalu tõttu ootele pandud test sai kindlad piirnormid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Andrus Veerpalu.
Andrus Veerpalu. Foto: Margus Ansu

Maailma Antidopinguagentuur WADA jätkab pärast aastast pausi kasvuhormooni testide tegemisega. Paus oli tingitud Andrus Veerpalu õigeksmõistmisest Rahvusvahelises Spordiarbitraažis, mille käigus seati kahtluse alla dopinguküttide kasutatud testi piirmäärade usaldusväärsus. Nüüd on põhjalikud uuringud lõpetatud ja uued – veidike muudetud – piirnormid kinnitatud. Nendegi normide järgi oleks Veerpalu süüdi.

«Tegemist on sama testiga, mis jäi Veerpalu puudutanud otsuse tõttu ootele ning mis nüüd sai uuendatud tõendustega piirmäärad,» selgitas Eesti Antidopingu juhatuse liige Kristjan Port.

2011. aasta jaanuaris Veerpalult võetud ja kasvuhormooni kasutamist näitavate proovide näidud (Kit 1 ja Kit 2) olid 2.62 ja 3.07. Uued piirnormid on aga 1.84 ja 1.91. Võrreldes vanade piirnormidega on rohkem kergitatud just Kit 2 näitajat – eelmine norm oli 1.68. Veerpalult võetud saatusliku proovi näitajad puhtust kinnitavate piiride sisse siiski ei mahu.  

Märksõnad
Tagasi üles