T, 29.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kolmest koolist sai üks uus

Jüri Saar
, TÜ kriminoloogia professor
Kolmest koolist sai üks uus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Petersoni gümnaasiumi pere pidas eile kooliõuel avaaktuse, kus neile kõneles direktor Merike Kaste (ülal ja paremal). Alumisel pildil avab direktor Kaste ühes Tartu linnapea Urmas Klaasiga Kristjan Jaak Petersoni pronkskuju, mille autor on Jaak Soans.
Petersoni gümnaasiumi pere pidas eile kooliõuel avaaktuse, kus neile kõneles direktor Merike Kaste (ülal ja paremal). Alumisel pildil avab direktor Kaste ühes Tartu linnapea Urmas Klaasiga Kristjan Jaak Petersoni pronkskuju, mille autor on Jaak Soans. Foto: Margus Ansu

Esmalt Kristjan Jaak Petersoni pronkskuju avamine fuajees, siis aktus kooliõuel ja pärast klassijuhatajatunnid – nii alustas eile Anne­linnas tööd Tartu uus gümnaasium.

Uus gümnaasium, mis on loodud Descartes’i lütseumi, kommertsgümnaasiumi ja Kivilinna gümnaasiumi alusel, alustas tööd Kaunase 70 majas, endises Kivilinna gümnaasiumi hoones ühtekokku 723 õpilasega.

Piduliku päeva hakatuseks avasid gümnaasiumi direktor Merike Kaste ja linnapea Urmas Klaas koolis Kristjan Jaak Petersoni pronkssulptuuri, mis on vähendus Toomel olevast kujust. Kuju autor on Jaak Soans. Linnale läks fuajeed kaunistav kuju maksma 7200 eurot, mis on märkimisväärselt kallim esialgu kavandatud kipsskulptuurist, ent ka palju kestvam.

Märksõnad
Tagasi üles